Szkoła Podstawowa

w Nałęczowie

Szkoła Podstawowa

w Nałęczowie

Szkoła Podstawowa

w Nałęczowie

Szkoła Podstawowa

w Nałęczowie

Szkoła Podstawowa

w Nałęczowie

Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego

24-150 Nałęczów
ul. Spółdzielcza 17
tel: 501 41 30
e-mail: spnaleczow@naleczow.pl

W dniu 28 września 2023 roku (czwartek) w naszej szkole odbędą się igrzyska sportowe uczniów szkół podstawowych, promujące III edycję Sport Klubów funkcjonujących w ramach Programu MEiN „WF z AWF. Aktywny dzisiaj dla zdrowia w przyszłości”. W wydarzeniu uczestniczyć będzie ok. 100 uczennic i uczniów z klas II-III, którzy rywalizować będą, zgodnie z duchem fair play i przesłaniem „udział ważniejszy niż zwycięstwo” w 9 konkurencjach sportowych, sprawdzających fundamentalne umiejętności ruchowe w sporcie.
Otwarcie zawodów odbędzie się zgodnie z ceremoniałem olimpijskim. Startujący uczestniczyć będą w defiladzie prowadzonej przez sportowców z naszego miasta osiągających sukcesy w rywalizacji sportowej, następnie poczet flagowy złożony z przedstawicieli uczniów wciągnie na masz flagę igrzysk oraz zapali znicz olimpijski. Przedstawiciel uczniów odczyta w Ich imieniu przyrzeczenie, po czym zostanie odśpiewany hymn olimpijski.

Organizatorami wydarzenia są: Ministerstwo Edukacji i Nauki, Akademia Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie Filia w Białej Podlaskiej oraz Miasto i Gmina Nałęczów.

Skip to content