Godlo Polski 164

dzieki

Międzyszkolny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej

 logo-konkurs-piesni-patriotycznej

Ogólnopolski Konkurs Twórczości Plastycznej:
"Świat w oczach najmłodszych"
gif_soneczko

Ogólnopolski Konkurs Literacko-Plastyczny „Piórem i pędzlem”

dzieci11

Programy edukacyjne realizowane przez szkołę

klub bezpiecznego puvhatka

szkola_przyjazna_ywieniu

zasady_2

patronat_ngo

Przyroda
to drogocenny skarb
-edukacyjny program ekologiczny
 

mleko

owoce-w-szkole

Nasza mała biblioteka

01-SP-NALECZOW-PL

instrumenty31Chór szkolny Gama powstał z myślą o tych, którzy lubią śpiewać i chcą  doskonalić swój warsztat wokalny. Zespół prowadzi pani Dagmara Wrzos – Piech nauczyciel muzyki.

Do chóru należą uczniowie klas IV – VI:

1. Aleksandra Błażkowska

2. Katarzyna Gębal

3. Natalia Kałdonek

4. Łucja Ląkocy

5. Wiktoria Olszak

6. Wiktor Skoczylas

7. Adam Chadyma

8. Dominik Czern

9. Kinga Lewandowska

10. Maja Lewandowska

11. Julia Mazur

12. Nikola Próchniak

13. Brygida Babicz

14. Maria Kopińska

15. Zofia Pacholik

16. Julia Pecio

17. Paulina Pecio

18. Monika Pochroń

19. Katarzyna Sygnowska

20. Kinga Topolska

21. Oktawia Wartacz

22. Natalia Twardzik

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu  we wtorki  wymiarze 2 godz. lekcyjnych od 13:30 do 15:00.

Chórzyści zainteresowani nauką poznają na zajęciach budowę aparatu mowy, podstawy prawidłowego oddechu i emisji głosu. Poprzez szereg ćwiczeń podnoszą poziom i walory głosowe. Ale zajęcia wokalne to nie tylko żmudne – aczkolwiek konieczne ćwiczenia. Staramy się również znaleźć dla siebie odpowiedni repertuar, pokonać problemy dykcyjne, a także tremę. Repertuar jest bardzo zróżnicowany. Śpiewamy piosenki szkolne, patriotyczne, żołnierskie. Największą przyjemność sprawia nam wykonywanie utworów popularnych, młodzieżowych i tych z list przebojów. Każdy chórzysta ma okazję zaprezentować się na szkolnej scenie przy okazji uroczystości szkolnych. Jest to dla nich ogromne przeżycie i bardzo wartościowe doświadczenie. Ci najlepsi  reprezentują naszą szkołę na różnego rodzaju festiwalach piosenki oraz biorą udział w koncertach organizowanych w środowisku lokalnym.  Są naszą chlubą i powodem do dumy. W tym roku szkolnym zdobyli I nagrodę w kategorii zespołów wokalnych w V Przeglądzie Piosenki Patriotycznej Ojczyste Śpiewanie organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Kurowie, Dwa I miejsca  kategorii zespołów wokalnych oraz I miejsce w kategorii solistów w II Gminnym Festiwalu Kolęd Obrzędów i Zwyczajów Świątecznych.

Wszystkich chętnych śpiewających zapraszamy we wtorki w godzinach 13.30-15.00

Dnia 28.11.2008r. odbył się w Kurowie V Przegląd Piosenki Patriotycznej Ojczyste Śpiewanie. Impreza ta cieszy się wśród młodzieży naszego regionu coraz większą popularnością. W tym roku o konkursowe laury walczyło 18 solistów i 9 zespołów wokalnych z 13 szkół. Naszą szkołę na tym konkursie reprezentowały przedstawicielki szkolnego chóru Gama: Adrianna Muciek, Natalia Wartacz, Anna Chudzik, Dominika Bednarczyk, Zuzanna Rakowska, Eryka Denko, Maja Dymel. Dziewczęta wykonały dwie pieśni o tematyce patriotycznej Biały Krzyż i Legiony. Za swój występ otrzymały I nagrodę w kategorii zespołów wokalnych od 8 – 13 lat. Przewodniczący jury, Stanisłw Korniak, nie szczędził słów uznania dla wszystkich wykonawców. Szczególną pochwałę i wielkie brawa skierował do zwycięzców wyróżniając nasz szkolny chór Gama. Sukces dziewcząt sprawił wiele radości całej społeczności szkolnej i był powodem do dumy.