Godlo Polski 164

dzieki

Międzyszkolny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej

 logo-konkurs-piesni-patriotycznej

Ogólnopolski Konkurs Twórczości Plastycznej:
"Świat w oczach najmłodszych"
gif_soneczko

Ogólnopolski Konkurs Literacko-Plastyczny „Piórem i pędzlem”

dzieci11

Programy edukacyjne realizowane przez szkołę

klub bezpiecznego puvhatka

szkola_przyjazna_ywieniu

zasady_2

patronat_ngo

Przyroda
to drogocenny skarb
-edukacyjny program ekologiczny
 

mleko

owoce-w-szkole

Nasza mała biblioteka

01-SP-NALECZOW-PL

Staś i Zosia w drugiej klasie

Rozpoczęliśmy kolejny rok realizacji projektu „Staś i Zosia w szkole”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Uczniowie zostali wyposażeni w dodatkowe podręczniki oraz pomoce dydaktyczne niezbędne w realizacji Programu. Zapowiada się wspaniała przygoda!

Z. Piotrowska

stas_i_zosia_1 zobacz więcej
 
Rok szkolny 2015-2016
  

Imieniny Stasia i Zosi

Uczniowie klasy 1a postanowili przygotować niespodziankę z okazji imienin swoim przyjaciołom, Zosi i Stasiowi, bohaterom projektu „Staś i Zosia w szkole”. Dzieci przygotowały piękne laurki z życzeniami, które zostały przekazane solenizantom. Następnie wszyscy udali się na smaczne lody. Mamy nadzieję, że Stasiowi i Zosi imieninowa niespodzianka na długo pozostanie w pamięci. Uważamy, że był to wspaniały pomysł.

Zofia Piotrowska

imieniny_Stasia_i_Zosi_3 zobacz więcej


Happening promujący zdrowy styl życia

27 kwietnia klasa 1a zorganizowała w naszej szkole happening promujący zdrowy styl życia. Akcja przeprowadzona została w ramach projektu „Staś i Zosia w szkole”. Na głównym korytarzu szkoły został zorganizowany „Zdrowy kącik”. Uczniowie wspólne z rodzicami przygotowali zdrową żywność na poczęstunek dla uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Została zorganizowana wystawa naściennych plakatów, haseł i ilustracji obrazujących zdrowy model życia.

Można mieć nadzieję, że dzień ten na długo pozostanie w pamięci wielu uczniów szkoły, a jego nadrzędny cel – wiedza i przekonanie o tym, że warto prowadzić zdrowy tryb życia, dbać o zdrowie i życie swoje i innych– został osiągnięty.

Zofia Piotrowska

happening_3 zobacz więcej


„Zdrowo jem, więcej wiem”

Uczniowie z klasy 1c uczestniczący w realizacji projektu przyrodniczego w ramach programu „ Staś i Zosia w szkole” przygotowali zdrowe i kolorowe kanapki. Projekt ma na celu między innymi propagowanie wśród uczniów propagowanie zdrowego stylu życia i racjonalnego odżywianie. Dzieci zapoznały się z zasadami zdrowego odżywiania. Uczniowie wykorzystali

to w praktyce i przygotowali na lekcji pyszne kanapki. Zabawa była przy tym wyśmienita i wszyscy chętnie zjedli zrobione przez siebie kanapki, często przypominające prawdziwe dzieła sztuki kulinarnej.

Anna Chołody

zdrowo_jem_Ic_1 zobacz więcej


Każdy pierwszak ci to powie, że należy dbać o zdrowie!

Jednym z założeń projektu przyrodniczego „Z moim ciałem za pan brat” jest zachęcanie kolegów do aktywnego trybu życia. Dlatego uczniowie klasy 1a uczestniczyli w zabawach i grach terenowych, została przeprowadzona rozmowa na temat sportów, jakie można uprawiać w naszej miejscowości. Efektem końcowym było zorganizowanie w pobliżu szkoły „ścieżki zdrowia”, w której ochoczo wzięli udział wszyscy uczniowie z klasy.

Ruch na świeżym powietrzu jest dobry dla naszego organizmu – zgodnie przyznali pierwszoklasiści.

Zofia Piotrowska

kady_pierwszak_ci_to_powie_6 zobacz więcej


Kamera…Akcja! Klasa pierwsza na planie.

Dnia 23 lutego w klasach pierwszych gościliśmy operatora kamery, który przyglądał się pracy uczniów podczas realizacji projektu „Staś i Zosia w szkole”. Dzieci z dużym zaangażowaniem i lekkim dreszczykiem emocji przystąpiły do pracy. Podczas zajęć „mali aktorzy” mieli okazję zobaczyć profesjonalną kamerę, poczuć się operatorem i prezenterem telewizyjnym.

Z niecierpliwością czekamy na efekty prac naszych gości.

Zofia Piotrowska

kamera_kl._I_1 zobacz więcej


„Z moim ciałem za pan brat”

Uczniowie klasy 1a przystąpili do realizacji projektu przyrodniczego w ramach programu „Staś i Zosia w szkole”. Dzieci odkryły najbardziej fascynujące tajemnice ludzkiego ciała. Podczas ciekawych eksperymentów, doświadczeń i zabaw dzieci na własne oczy zobaczyły, jak działają wybrane narządy w ciele człowieka.

Przed nimi jeszcze liczne zabawy, gry i prowadzenie doświadczeń, które mają za zadanie nauczyć dzieci współpracy i rozwiązywania konfliktów. Efektem końcowym projektu jest otrzymanie odznaki „Super Doktora”.

Zofia Piotrowska

 

z_moim_ciaem_za_pan_brat_Ia_2 zobacz więcej


„ Oto ja – moje ciało”

Dzieci z klasy 1c przystąpiły do realizacji projektu przyrodniczego , który jest częścią programu „ Staś i Zosia w szkole”. Na zajęciach uczniowie zaznajomili się z informacjami dotyczącymi ludzkiego ciała. W czasie ciekawych eksperymentów, doświadczeń i zabaw dzieci zobaczyły jak działa ludzkie ciało : narządy, organy. Uczniowie bogaci o wiedzę o ludzkim ciele na koniec projektu otrzymali odznakę „ Super Doktor”.

Anna Chołody

oto_ja_6 zobacz wiecej


 

Tajemnice kontra detektywi

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Nałęczowie realizują Innowacyjny Projekt „Staś i Zosia w szkole” , współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszu Społecznego.

Dzieci z klasy 1a „wcieliły” się w rolę detektywów i zaangażowały w odnalezienie zaginionego skarbu. Aby go odnaleźć uczniowie musieli wykonać wiele zadań, współpracować ze sobą i korzystać ze zgromadzonych informacji. Poszczególne wskazówki prowadziły ich do miejsca ukrycia mapy, ta zaś do ukrytego skarbu. Dodatkowo każde z dzieci zdobywało kolejne stopnie, jako detektyw- za wykonanie każdego zadania uczestnik otrzymał naklejkę w legitymacji detektywa.

Na zdjęciu widać jak dzieci z zaangażowaniem przystąpiły do szukania skarbu. Już niedługo kolejny projekt, tym razem matematyczny.

Zofia Piotrowska

Sta_i_Zosia_projekt_1 zobacz więcej