Godlo Polski 164

dzieki

Międzyszkolny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej

 logo-konkurs-piesni-patriotycznej

Ogólnopolski Konkurs Twórczości Plastycznej:
"Świat w oczach najmłodszych"
gif_soneczko

Ogólnopolski Konkurs Literacko-Plastyczny „Piórem i pędzlem”

dzieci11

Programy edukacyjne realizowane przez szkołę

klub bezpiecznego puvhatka

szkola_przyjazna_ywieniu

zasady_2

patronat_ngo

Przyroda
to drogocenny skarb
-edukacyjny program ekologiczny
 

mleko

owoce-w-szkole

Nasza mała biblioteka

01-SP-NALECZOW-PL

ROK SZKOLNY 2014/2015
Tak żegnaliśmy szkołę na 2 miesiące

W dniu 26 czerwca uczniowie klas I-III o godz. 9:00, zaś uczniowie klas IV-V o godz. 11:00 pożegnali szkołę na 2 miesiące.Po części uroczystości poświęconej wręczeniu nagród i świadectw z wyróżnieniem uczniowie klasy IIIb wspólnie z panią wychowawczynią, Martą Wójcik wprowadzili nas w radosny klimat nadchodzących wakacji. Dzięki nim wszyscy poczuliśmy zapach wakacyjnych dni.

Anna Szczęsna

zakonczenie_roku_2014-15_25 zobacz więcej


Pożegnanie Absolwentów

W dniu 25 czerwca o godz. 16:00 odbyła się uroczystość pożegnania tegorocznych Absolwentów. Podczas części oficjalnej były liczne nagrody, listy gratulacyjne, przekazanie sztandaru, szkolna „noc Dziadów” i łzy rozstania. Później dyskotekowe pląsy i tany złagodziły gorycz rozstania, ale w sercach pozostaną wspomnienia.

Drodzy Absolwenci, w imieniu szkolnej społeczności życzę Wam powodzenia na gimnazjalnych szlakach. Niech los Wam zawsze sprzyja.

Anna Szczęsna

pozegnanie_absolwentow_2014-15_3 zobacz więcej


Szanowni Państwo Rodzice, Drodzy Uczniowie

Uroczystości zakończenia roku szkolnego 2014/2015 odbędą się według następującego harmonogramu:

25.06.2015r.:

Godz. 16.00 – zakończenie roku szkolnego i pożegnanie szkoły przez uczniów klas VI

26.06.2015r.:

Godz. 8.00 – Msza Święta w kościele parafialnym

Godz. 9.00 – zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas I-III

Godz. 11.00 – zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas IV-V

Serdecznie zapraszam

Anna Szczęsna


24 CZERWCA 2015r.- KIERMASZ UŻYWANYCH PODRĘCZNIKÓW

24 czerwca 2015r. odbył się w naszej szkole kiermasz używanych podręczników. Podczas wszystkich przerw międzylekcyjnych uczniowie mogli sprzedać swoje i zakupić podręczniki od starszych kolegów. Dzięki tej inicjatywie książki zyskują drugie życie, a zaoszczędzone złotówki można wydać na wakacyjne podróże.

Organizatorzy:

Agnieszka Kanarek i Sylwia Krysa

kiermasz_ksiek_2 zobacz więcej


MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA KLAS CZWARTYCH!

 

Jak co roku uczniowie klas czwartych stanęli w szranki z matematycznymi zawiłościami. Po trzech etapach zmagań został wyłoniony mistrz tabliczki mnożenia klas czwartych, którym został bezkonkurencyjny Stanisław Bester z kl. 4c. Okazuje się, że królowa nauk nie ma dla niego tajemnic.

Stasiowi i p. Urszuli Kuropatwie, która przygotowywała Mistrza do konkursu gratulujemy osiągnięć wspaniałego tytułu.

Sylwia Krysa

mistrz_tabliczki_mnoenia_4 zobacz więcej


Podsumowanie projektu edukacyjnego „Przyroda to drogocenny skarb”

22 czerwca 2015 r. w Szkole Podstawowej w Drzewcach odbyło się uroczyste podsumowanie projektu edukacyjnego „Przyroda to drogocenny skarb”. Nasi uczniowie reprezentowali szkołę odbierając nagrody w konkursach organizowanych w ramach programu.

W konkursie na folder promujący atrakcje Gór Świętokrzyskich zdobyliśmy odpowiednio: II miejsce – Katarzyna Pochroń z kl. 4a, III miejsce i wyróżnienie zdobyli również Aleksander Popiołek z 5b i Hubert Sikora z kl. 6b.

Równie znaczące laury w konkursie fotograficznym „Wiosna w obiektywie” zdobyli uczniowie klas 1-3: Nagroda specjalna – Kacper Sudziński z kl. 3a, Marcelina Kuś z kl. 1b – I miejsce, Marta Targosińska z kl. 2a – II miejsce, Wiktoria Krysa z kl. 1a – III miejsce.

Podziękowania otrzymali również Pani Dyrektor Anna Szczęsna oraz Pan Wiktor Flis, którzy byli organizatorami projektu edukacyjnego w naszej szkole.

Gratulujemy nagrodzonym uczniom i ich nauczycielom i czekamy na kolejną edycję programu „Przyroda to drogocenny Skarb”.

Sylwia Krysa

podsumowanie_projektu-przyroda_to_drogocenny_skarb_1 zobacz więcej


Niezapomniane chwile w Zamościu

18 czerwca 2015r., klasa II a i II b odbyły wycieczkę do jednego z większych ośrodków kulturowych, edukacyjnych i turystycznych lubelszczyzny – Zamościa. Dzieci miały przyjemność raczyć się licznymi atrakcjami w tym urokliwym i malowniczym mieście. Zwiedzały Arsenał, prochownię, wystawy muzealne, obejrzały projekcję filmu. Jednym z punktów wycieczki było również zwiedzanie miejscowego ZOO. Kulminacyjnym punktem wędrówki po Zamościu było spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie Starego Miasta, wejście na dzwonnicę i obejrzenie panoramy Zamościa. Zmęczeni, ale szczęśliwi, pełni wrażeń i z dobrymi humorami – wróciliśmy do Nałęczowa.

Ewa Gajkoś i Joanna Socha

zamo_1 zobacz więcej


Uczniowie naszej szkoły wybrali tytuły książek, które chcieliby znaleźć w szkolnej bibliotece

W związku z ogłoszeniem przez MEN realizacji programu „Książki naszych marzeń” pani Agnieszka Kanarek, pracująca w bibliotece szkolnej, na podstawie propozycji uczniów naszej szkoły opracowała listę tytułów będących na razie tylko książkami marzeń. Choć lista jest dość obszerna, ponieważ zawiera aż 40 pozycji, wierzę jednak, że czytelnicze marzenia naszych uczniów spełnią się i po wakacyjnej przerwie w szkolnej bibliotece będzie czekała na nich miła niespodzianka.

Oto książki marzeń – czytaj więcej

Anna Szczęsna


Laureaci Międzynarodowego Konkursu Plastycznego: „Moja rodzina żyje zdrowo”

Mikołaj Rymanowski uczeń klasy 1a otrzymał nagrodę, zaś Zuzanna Chruścicka uczennica klasy 1b otrzymała wyróżnienie w Konkursie: „Moja rodzina żyje zdrowo”.

Laureatom życzymy dalszych sukcesów i rozwoju talentów!

Zofia Piotrowska

Mikolaj_4 zobacz więcej


Z ortografią za pan brat! ortografia

18 czerwca 2015r. dwie uczennice klasy VI a : Julia Włosek i Karolina Wnuk wzięły udział w IV Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym zorganizowanym przez SP w Sadurkach.

W trakcie zmagań z zadaniami konkursowymi, dowiodły,

że polska pisownia nie ma dla nich tajemnic Smile.

Julka ,ex aequo z uczennicą z Piotrowic, zajęła I miejsce, a Karolina II. Serdecznie gratulujemy wysokiego wyniku!

Katarzyna Kowalska

z_ortografi_za_pan_brat_2015_2 zobacz wiecej


Wyróżnienie dla Wiktorii z klasy 1a

W Młodzieżowym Domu Kultury w Krasnymstawie odbyło się uroczyste podsumowanie XII Powiatowego Konkursu Plastycznego „Życie i twórczość Marii Konopnickiej” pod patronatem Starosty Krasnostawskiego. W tej artystycznej imprezie Wiktoria Krysa, uczennica klasy 1a, zdobyła wyróżnienie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych…

Zofia Piotrowska

wiktoria_krysa_1 zobacz wiecej


Warsztaty ornitologiczne w Kazimierzu Dolnym

16 czerwca klasa II b uczestniczyła w warsztatach ornitologicznych w Muzeum Przyrodniczym w Kazimierzu Dolnym. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek przyrodniczych o terenach położonych nad Wisłą i o ptakach tam gniazdujących. Po obejrzeniu prezentacji dzieci zwiedzały Muzeum Przyrodnicze, a potem otrzymały lornetki i wyruszyły z ornitologiem na obserwację terenu. Rejs statkiem sprawił dzieciom wiele frajdy, zwłaszcza ptaki, które krążyły wokół nas. Na zakończenie wycieczki dzieci zakupiły pamiątki, które z zainteresowaniem oglądały w drodze powrotnej.

Joanna Socha

warsztaty_w_Kazimierzu_1 zobacz więcej


Wycieczka klas szóstych w Góry Stołowe.

W dniach 10-13.06.2015 klasa 6a i 6b wyjechała na wycieczkę w Góry Stołowe. Zwiedzaliśmy Wrocław, z jego Starym Miastem i zabytkami. Obejrzeliśmy Panoramę Racławicką. Kudowę Zdrój z piękną Papiernią. Były wędrówki po wyjątkowych Górach Stołowych. Doszliśmy na najwyższy szczyt Wielki Szczeliniec. Przewodnik w ciekawy sposób opowiadał o legendach i historii gór. Zwiedzaliśmy Kopalnię Złota w Złotym Stoku. Przeszliśmy podziemną trasę kopalni a wróciliśmy zjeżdżając kolejką podziemną. Wycieczka była bardzo udana i bardzo urozmaicona.

Agnieszka Maciążek i Dagmara Wrzos -Piech

gory_swietokrzyskie_kl6_5 zobacz wiecej


Szkolni Mistrzowie Ortografii

W czerwcu, tradycyjnie już w naszej szkole, przeprowadzany jest konkurs ortograficzny o tytuł Mistrza Ortografii. Konkurs składa się z trzech etapów, a uczeń który w ostatnim etapie najlepiej wykonana zadania konkursowe (zrobi najmniej błędów) zdobywa zaszczytny tytuł Mistrza Ortografii na poziomie swojej klasy. Dzisiaj, tj. 15 czerwca zadania konkursowe trzeciego etapu wykonywało 9 uczniów (po 3 z każdego poziomu). Spośród uczniów klas 4 Mistrzem Ortografii został Karol Podkowiński, wśród uczniów klas 5 bezkonkurencyjny okazał się Adrian Kopeć, zaś spośród uczniów klas 6 tytuł mistrzowski zdobyła Julia Włosek. Mistrzom serdecznie gratuluję, pozostałym uczestnikom serdecznie dziękuję za udział w konkursie.

Anna Szczęsna

szkolni_mistrzowie_ortografii_1 zobacz więcej


Pokaz naszych talentów na Festynie Rodzinnym

W dniu 14 czerwca 2015r. dwie uczennice naszej szkoły, zagościły na scenie, biorąc udział w IV Festynie Rodzinnym przy Szkole Podstawowej im. Bolesława Prusa w Sadurkach. Inga Burek z klasy II a, wcieliła się w wokalistkę – Arianę Grande, z kolei Wiktoria Pardyka z klasy IV c, wcieliła się w charakteryzację piosenkarki – Eweliny Lisowskiej.

Gratulujemy występu i życzymy dalszych sukcesów na scenie!

 

Ewa Gajkoś, Dagmara Wrzos-Piech

festyn_w_Sadurkach_1 zobacz więcej


Natalia Różyc z kl. 4b – zdobyła III miejsce

w Międzynarodowym Konkursie „Moje inspiracje muzyczne” – edycja literacka !

Wrażliwość, delikatność to cechy Natalii. Dzięki nim uczennica klasy 4b przelała na papier swoje odczucia związane z muzyką. Podczas uroczystej gali wręczenia nagród, która odbyła się w sali balowej Pałacu Małachowskich w Nałęczowie Natalia zaprezentowała zebranym swój wiersz i odebrała nagrodę – pamiątkową statuetkę oraz dyplom.

Gratulujemy tak wspaniałego sukcesu i czekamy na dalsze literackie próbki.

Sylwia Krysa

Natalia_Ryc_1 zobacz wiecej


Mistrzowie i Olimpijczycy

Uczniowie naszej szkoły w dniach 13-14 czerwca 2015r. brali udział w XXI Międzynarodowym Festiwalu Siatkówki i Minisiatkówki w Lublinie. Brali udział w dwóch kategoriach: skrzaty dziewczynki i chłopcy klasy VI oraz krasnale chłopcy klasy V i młodsi. Po ciężkiej, wyczerpującej palącej w słońcu walce sportowej, w obu kategoriach chłopcy zdobyli I miejsce zostając mistrzem turnieju. Kolejną niespodzianką organizatora było wręczenie medali i pucharu przez byłych olimpijczyków. Naszym chłopcom wręczał były siatkarz pan Tomasz Wójtowicz Mistrz Świata 1974r . i Mistrz Olimpijski z 1976r. z Montrealu.

Adam Musiał

Mistrzowie_i_Olimpijczycy_1 zobacz więcej


Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym

Franciszek Wojczuk uczeń klasy 1a otrzymał wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym: „Bezpieczne zabawy”.

Serdecznie gratulujemy, życząc dalszych sukcesów.

Zofia Piotrowska

Karol_Wojczuk_1 Karol_Wojczuk_2


LAUREACI KONKURSU „MAM TALENT”

W dniu 12 czerwca 2015r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Konkursie „Mam talent” zorganizowanym w ramach Dni Społecznych w Zespole Szkół Z. Chmielewskiego w Nałęczowie. Nasi uczniowie wykazali się różnymi talentami i ich zdolności zostały docenione przez jury konkursu.

 Natan Borkowski z kl. I A zajął II miejsce , a uczniowie klasy II B III miejsce,

 Uczniowie klasy III B i uczennica Iza Marzec z klasy II A zdobyli wyróżnienia.

Gratulacje dla naszych utalentowanych dzieciaków!!!

Marta Wójcik

laureaci_konkursu_Mam_talent_3 zobacz wiecej


Laureaci konkursu ,,Polski taniec w karykaturze”

11 czerwca 2015 r. w Szkole Muzycznej w Kraśniku odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu ,,Polski taniec w karykaturze”.

II nagrodę otrzymała Malwina Głowacka z klasy IV a,

III nagrodę otrzymali: Michalina Jarosińska, Natalia Jakubczyk i Kajetan Głowacki -uczniowie klasy II b oraz Przemysław Chabros i Julia Włosek – uczniowie klasy III b.

Prace były wykonane pod kierunkiem p. Dagmary Wrzos Piech, p. Marty Wójcik i p. Joanny Socha.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Joanna Socha


Klasa 1c w „ Farmie Iluzji”

10 czerwca b.r. uczniowie z klasy 1c wybrali się do Parku Edukacji i Rozrywki „Farma Iluzji” . Na miejscu dzieci zobaczyły dziesiątki eksponatów, instalacji i rzeźb zaprzeczających ludzkim zmysłom. Uczniowie zwiedzili między innymi : „ Latającą Chatę Tajemnic”, w której doświadczyli fizycznie jaka jest różnica między tym co widzieli, a tym co odczuwali. Po zwiedzaniu ciekawych miejsc przyszedł czas na zabawę na placu zabaw, w labiryncie , na boisku i plaży. Po tak mile spędzonym dniu uczniowie zmęczeni , ale szczęśliwi wrócili do domu.

 

Anna Chołody

klasa_Ic_w_Farmie_Iluzji_4 zobacz wiecej


Ahoj, przyrodo i przygodo!

W dniach 2-3 czerwca 2015 r. uczniowie ze szkół podstawowych naszej gminy uczestniczyli w wycieczce w Góry Świętokrzyskie. Było to jedno z działań w ramach realizacji projektu „Przyroda,to drogocenny skarb”. Nie mogło więc nas też zabraknąć. Z naszej szkoły pojechało 12 uczniów z klas IV-VI.

Wczesnym rankiem ,wyposażeni w dobry nastrój ,wyruszyliśmy autokarem na Ziemię Kielecką w poszukiwaniu przygody. Jedną z pierwszych atrakcji była wycieczka piesza -na Łysą Górę. Wszyscy pątnicy ( czytaj : pielgrzymi – wycieczkowicze) dzielnie dotrzymywali kroku panu przewodnikowi. Zadowoleni, po godzinnym marszu dotarliśmy na szczyt.

czytaj więcej…………

 


 

Sukcesy w XVI edycji Międzynarodowego Konkursu

„Moje inspiracje muzyczne” pod hasłem: „Fermata-radość życia na lata

II nagroda – Przemysław Chabros, kl. IIIb – op. Marta Wójcik

II nagroda – Zuzanna Chruścicka, kl. Ib – op. Joanna Mazurek

III nagroda – Dominik Oleksak, kl. Ia – op. Zofia Grzywacz- Piotrowska

Wyróżnienia otrzymali:

Aleksandra Skoczylas, kl. Ia – op. Zofia Grzywacz-Piotrowska

Bartosz Wąsik, kl. Ia – op. Zofia Grzywacz-Piotrowska

Amelia Czerniec, kl. IIa – op. Ewa Gajkoś

Julia Marek, kl. IIa-op. Ewa Gajkoś

Franciszek Góra , kl. I c – op. Anna Chołody

Jakub Mazur , kl. IIIb – op. Marta Wójcik

Kamil Żeleźniak, kl. Ib – op. Joanna Mazurek

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i nauczycielom.

 

Zofia Piotrowska

midzynarodowy_konkurs_-moje_inspiracje_muzyczne_5 zobacz więcej


OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW KLASY III B

Uczniowie klasy III B osiągnęli w ostatnim czasie wiele sukcesów w konkursach plastycznych:

 Przemysław Chabros zdobył II miejsce, a Jakub Mazur otrzymał wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Moje inspiracje muzyczne”,

 W Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Wspólnie mówimy nie przemocy Mój najlepszy przyjaciel” pod patronatem Marszałka Wojewódzkiego i Lubelskiego Kutratora Oświaty Przemysław Chabros otrzymał II miejsce, a Katarzyna Jędrusiak i Aleksandra Waś otrzymały wyróżnienia,

 Wiktoria Piłat i Przemysław Chabros zdobyli równorzędnie III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Taniec Polski w krzywym zwierciadle” .

Gratulacje dla wszystkich laureatów!

Marta Wójcik

osignicia_uczniw_IIIb_1 zobacz więcej


Sukcesy w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym:

„Moja Rodzina przygód kraina”

 

Na konkurs wpłynęło 160 prac.

Miejsce I

Wiktoria Piłat, kl. III b –p. Marta Wójcik

Miejsce II

Katarzyna Woś, kl. Ib – p. Joanna Mazurek

Maria Muciek, kl. IIIb –p. Marta Wójcik

Marcel Sągała , kl. Ia – p. Zofia Grzywacz –Piotrowska

Iga Topolska, kl. Ia -– p. Zofia Grzywacz –Piotrowska

Miejsce III

Zuzanna Chruścicka, kl. Ib – p. Joanna Mazurek

Marta Kędra, kl. Ia – p. Zofia Grzywacz –Piotrowska

Natalia Zasada, kl. Ia – p. Zofia Grzywacz –Piotrowska

Luiza Dobrowolska, kl. Ib – p. Joanna Mazurek

Michał Kręgiel, kl. Ia – p. Zofia Grzywacz- Piotrowska

 

Laureatom gratulujemy, życząc wielu dalszych sukcesów artystycznych!

 

Zofia Piotrowska

miedzyszkolny_konkurs_plastyczny-moja_rodzina_-przygd_kraina_1 zobacz więcej


PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ W KLASIE III B

Przedszkolaki -przyszli pierwszoklasiści z Przedszkola im. A. Żeromskiego wzięli udział w zajęciach lekcyjnych w klasie III B. Wspólnie z trzecioklasistami śpiewali piosenki, oglądali pokaz tańców, ale także siedzieli w ławkach jak prawdziwi uczniowie i oglądali podręczniki, zeszyty i przybory szkolne potrzebne do nauki w szkole. Dużym zainteresowaniem cieszyły się gry edukacyjne na tablicy multimedialnej. Na koniec z pomocą starszych kolegów dzieciaki uczyły się chodzić na szczudłach. Za gościnę nasi uczniowie otrzymali pyszne lizaki.

Marta Wójcik

przedszkolaki_z_wizyt_w_klasie_IIIb_2 zobacz więcej


Dzień pełen niespodzianek

Dzień Dziecka w klasie 1a obfitował w wiele atrakcji. Na początek otrzymaliśmy prezenciki, które przygotowali nasi rodzice. Następnie obejrzeliśmy film w Technologii 3D, poznaliśmy dinozaura Pleo, którego mogliśmy dotykać i głaskać. Wybuch olbrzymiej radości i falę zdumienia wywołał niezwykły gość Tygrysek. Wszyscy chcieli uścisnąć tygrysią łapkę, a nawet wtulić się w miękkie futro i poczęstował wszystkich kolorowymi lizakami. W znakomitych nastrojach udaliśmy się do pobliskiej lodziarni na wielosmakowe lody. Wspaniały dzień zakończyliśmy zabawami na szkolnym placu zabaw.

Był to wspaniały dzień, który na długo pozostanie nam w pamięci.

 

Zofia Piotrowska

dzie_peen_niespodzianek_w_Ia_1 zobacz więcej


Dinozaury w technologii 3D

1 czerwca uczniowie klas I-III obejrzeli film pt. „Dinozaury”. Wszystko było bardzo ciekawe – makiety, dinozaury, okazy w postaci kłów, kolców dinozaurów. Jednak największym zainteresowaniem cieszył się „żywy” dinozaur „PLEO”. Dzieci mogły go dotykać, głaskać, a on wyrażał swoje wielkie zainteresowanie oraz zadowolenie. Dodatkową atrakcją tego spotkania było oglądanie filmu w technologii 3D.

Spotkanie z dinozaurami bardzo podobało się wszystkim dzieciom, a w szczególności dinozaur PLEO, który stał się marzeniem każdego ucznia.

„Wizyta dinozaurów” na długo zostanie zapamiętana nie tylko jako lekcja ale także jako możliwość wykazania się swoimi wiadomościami.

Zofia Piotrowska

dinozaury_1 zobacz wiecej


Mistrzostwa Polski

W dniach 28-31.05.2015r. w Drzonkowie uczniowie Szkoły Podstawowej w Nałęczowie reprezentowali województwo lubelskie jako szkoła na Ogólnopolskim Turnieju Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Na turnieju uczestniczyło 16 najlepszych szkół, mistrzów z poszczególnych województw. Nasza szkoła zajęła 7 miejsce w Polsce.

Adam Musiał

Mistrzostwa_Polski_2 zobacz więcej


Dzień Mamy i Taty w klasie 5a

Dzień 22 maja 2015r. był dniem wyjątkowym dla uczniów klasy 5a. Właśnie wtedy, w piątkowe popołudnie szkoła tętniła życiem, a uczniowskie emocje sięgały zenitu, gdyż piątoklasiści bardzo się starali, by jak najlepiej ugościć swoich rodziców. Na godzinę 17.00 zaprosili ich do sali gimnastycznej, gdzie przedstawili scenki mitologiczne o wielkiej miłości matczynej i ojcowskiej. Później odbyło się spotkanie w sali nr 42 przy suto zastawionym stole (dzięki pomocy niezawodnych rodziców), podczas którego uczniowie prezentowali wcześniej napisane autocharakterystyki. Zadaniem rodziców było odgadnąć, która charakterystyka przedstawia ich dziecko. Okazało się, że rodzice doskonale znają swoje pociechy, więc w nagrodę otrzymali autocharakterystykę z podobizną swojego dziecka. Nie obyło się także bez gromkiego „Sto lat”, wzruszających życzeń, własnoręcznie wykonanych na lekcji plastyki prezentów i serdecznych uścisków. Galerię zdjęć z tego spotkania możemy oglądać dzięki uprzejmości pana Marka Bartkowiaka.

Anna Szczęsna

dzie_mamy_i_taty_w_5a_3 zobacz wiecej


Kacper Wziątek z kl. 4b laureatem

Międzywojewódzkiego Konkursu Poetyckiego „Ja i świat”!

Radość życia, ciekawość świata, poznawanie tego, co jeszcze nieodkryte to tematy, które znalazły swoje miejsce w wierszach Kacpra Wziątka z kl. 4b. Okazuje się, że nawet rajd samochodowy i letnie popołudnia mogą być tematem poetyckich poszukiwań.

Dziecięcy świat czwartoklasisty okazał się również interesującym dla jurorów konkursu, którzy spośród nadesłanych na konkurs wybrali zestaw wierszy Kacpra.

Gratulujemy tak szerokich zainteresowań i twórczych poszukiwań.

Sylwia Krysa

Kacper_Wzitek


Majówka klasy II b

29 maja uczniowie klasy II b wspólnie z rodzicami bawili się na pikniku w Łąkach. Animatorzy prowadzili interesujące zabawy, w których dzieci brały aktywny udział. Formowanie balonów w różnych kształtach, strącanie baniek mydlanych, zabawy z chustą, malowanie twarzy, skoki na trampolinie, zjazdy na zjeżdżalni, wyścigi w workach wprowadziły dzieci w radosny nastrój. Kolejną atrakcją były przejażdżki konne, w których mali dżokeje próbowali swoich sił. Rodzice zadbali o to, by niczego nie zabrakło. Upiekli kiełbaski na grilu i częstowali pysznościami, które przygotowali. Ostatnią niespodzianką były znakomite lody, którymi wszyscy się zajadali.

Taka majówka to super zabawa.

Serdecznie dziękuję p. Karolinie Szewczyk – Dąbek za gościnne przyjęcie i zapewnienie tak wielu atrakcji, p. Marzenie i Dariuszowi Pawłowskim za lody. Podziękowanie kieruję do rodziców, którzy zajęli się przygotowaniem imprezy. Dziękuję p. Sylwii Chołajczyk, p. Monice Głowackiej, p. Agnieszce Depta, p. Kamili Ciozda, p. Monice Materek, p. Małgorzacie Wilk i p. Barbarze Wnuk.

Joanna Socha

majwka_IIb_8 zobacz więcej


Święto Przyrody

Impreza ekologiczna ,,Wiosna na łące” odbyła się 28 maja w Szkole Podstawowej w Sadurkach. Nasi uczniowie znaleźli się wśród nagrodzonych. W konkursie ,,Łąka w obiektywie” I miejsce zdobyła Laura Dobrowolska z klasy IV, II miejsce zdobyła Aleksandra Piotrowska z klasy VI. W konkursie plastycznym ,,Bocian zwiastun wiosny” I miejsce zdobyła Natalia Jakubczyk z klasy II, II miejsce Zuzanna Adamczyk z klasy III oraz Iga Topolska z klasy I, natomiast III miejsce zdobyła Zuzanna Chruścicka z klasy I.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Joanna Socha


Dla Mamy i Taty

28 maja odbyła się uroczystość, na którą uczniowie klasy 1a zaprosili swoich rodziców, by świętować Dzień Mamy i Dzień Taty. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również babcie oraz starsze i młodsze rodzeństwo.

Pierwszoklasiści zaprezentowali program artystyczny, na który składały się wiersze, piosenki, taniec i konkursy. Dzieci przed publicznością spisały się na medal. Okazane spontanicznie i szczerze emocje małych artystów, podczas recytacji wierszyków czy śpiewania piosenek, spowodowały, że można było dostrzec mamusie, ukradkiem ocierające łzy. Na zakończenie części artystycznej dzieci wręczyły rodzicom laurki własnoręcznie wykonane podczas zajęć.

Wszystkim Rodzicom z okazji Ich święta życzymy samych szczęśliwych chwil ze swoimi pociechami.

Zofia Piotrowska

dla_mamy_i_taty_-Ia_1 zobacz więcej


Każdy z nas może uratować drugiemu człowiekowi życie

W ramach Programu Edukacyjnego ,,Ratujemy i uczymy ratować”, uczniowie klasy 1a zapoznawali się ze sposobami udzielania pierwszej pomocy. Dzieci utrwalały znane już numery telefonów alarmowych, uczyły się udzielania pierwszej pomocy osobie nieprzytomnej. Podczas zajęć wszyscy bardzo chętnie i z wielkim zaangażowaniem ćwiczyli układanie osoby poszkodowanej w pozycji bocznej oraz wdechy i uciski ratownicze.

Najważniejszym jednak przesłaniem tego programu jest uświadomienie dzieciom, że każdy z nas może uratować drugiemu człowiekowi życie, nawet małe dziecko – wykonując telefon do odpowiednich służb ratunkowych. Nasi uczniowie już to wiedzą.

Zofia Piotrowska

kady_z_nas_moe_uratowa_2 zobacz więcejMiasto Poezj
i – festiwal literacki organizowany od 2008 roku przez Ośrodek „Brama Grodzka-Teatr NN” w Lublinie. Ideą Festiwalu jest promowanie Lublina jako miasta literackiego.

Festiwal proponuje nowy model zdarzenia kulturalnego – na zewnątrz, w przestrzeni miasta.

W uspołecznionym modelu Festiwalu odbywa się akcja „Mieszkania Poezji” – jego współtwórcami i animatorami są osoby udostępniające swoje mieszkania oraz inicjują w nich poetyckie wydarzenia. W czasie spotkań uczestnicy czytają ulubione wiersze, opowiadają o swojej fascynacji poezją czy też konkretnym poetą. W niektórych spotkaniach biorą udział znani poeci.

28 maja b.r. uczennice naszej szkoły odwiedziły Mieszkanie Poezji u sąsiadów , bo na terenie zielonym obok internatu LO im. S. Żeromskiego. Podczas spotkania wysłuchały recytacji wierszy dwóch lokalnych poetów , a potem bawiły się w poezjowanie, tworząc swoje pierwsze haiku.

Katarzyna Kowalska

 

miasto_poezji_3 zobacz więcej


Turniej ,,Mieszkańcy łąki”

28 maja uczennice klas drugich Kinga Kolibska i Klaudia Depta wzięły udział w międzyszkolnym turnieju wiedzy dla uczniów klas I – III pod hasłem ,,Mieszkańcy łąki”organizowanym przez Szkołę Podstawową w Sadurkach. Rywalizowały drużyny z Piotrowic, Drzewiec, Sadurek i Nałęczowa. Nasze dziewczęta zajęły II miejsce.

Gratulacje!!!

Joanna Socha

mieszkacy_kiI miejsce w konkursie plastycznym ,,Bocian zwiastun wiosny”

Uczennica klasy II b Natalia Jakubczyk zajęła I miejsce w konkursie plastycznym ,,Bocian zwiastun wiosny” organizowanym przez Szkołę Podstawową w Sadurkach w ramach projektu ,,Przyroda to drogocenny skarb”.

Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Joanna Socha

bocian_zwiastun_wiosny_2 zobacz więcej


Kinder + Sport

W dniu 17.05.2015r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Nałęczowie brali udział w Finale Mistrzostw Województwa o Puchar Kinder+ Sport w mini piłce siatkowej w Świdniku. Chłopcy uczestniczyli w trzech kategoriach: klas IV, klas V i klas VI.

Wszyscy zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony zajmując następujące miejsca:

klasa IV zdobyła VI miejsce w składzie (Tymoteusz Ambrozik, Maks Pardyka),

klasa V zdobyła brązowy medal w składzie (Szymon Kowalczyk, Karol Wojczuk, Mateusz Wijaszka, Patryk Kęsik),

klasa VI zdobyła złoty medal zostając Mistrzem Województwa Lubelskiego w składzie(Wiktor Skoczylas, Tomasz Wnuk, Radosław Mikowski, Bartosz Grajper, Filip Gąbka),

Oba zespoły klas V i VI będą reprezentowały województwo na Ogólnopolskim Turnieju Kinder + Sport w Krakowie w terminie 2-5 lipiec 2015r.

Adam Musiał

kinder2015_2 zobacz więcej


WIZYTA STUDENTÓW Z UMCS W KLASIE III B

Uczniowie klasy III B uczestniczyli w badaniach naukowych przeprowadzonych przez studentów wydziału Pedagogiki i Psychologii w ramach współpracy z Uniwersytetem Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie. Przez kilka dni rozwiązywali różne testy, pisali wypracowania, uczestniczyli w grach, zabawach i dramach. Wykonywane przez dzieci aktywności i działania miały na celu sprawdzenie ich kompetencji matematycznych, przyrodniczych, emocjonalnych i społecznych. Wyniki tych badań będą wykorzystane w różnych pracach naukowych, które przyczynią się do rozwoju pedagogiki i psychologii.

Marta Wójcik

warsztaty_z_robotyki_w_IIIb_5 zobacz więcej


WARSZTATY Z ROBOTYKI W KLASIE III B

W dniu 26 maja 2015r. uczniowie klasy III B uczestniczyli w warsztatach z robotyki. Pod czujnym okiem panów instruktorów konstruowali swojego własnego robota, a potem dzięki specjalnym urządzeniom wprawiali go w ruch. Na koniec odbył się turniej robotów w sumo. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach.

Marta Wójcik

warsztaty_z_robotyki_w_IIIb_3 zobacz więcej


„Dzieci kochają klocki”

25 maja uczniowie z klasy 1c uczestniczyli w zajęciach z „ Robotyki”. Dzieci tworzyły z klocków niesamowite roboty, wcielały się w konstruktorów i budowały konstrukcję składając klocek po klocku. Uczniowie w czasie tych zajęć zdobyli techniczne umiejętności i przede wszystkim doskonale się bawili .

Garść klocków, kilka kabelków, silniczek, czytnik kodów kreskowych i jeszcze kółka i można stworzyć prawdziwe dzieło sztuki technicznej.

Anna Chołody

dzieci_kochaj_klocki_2 zobacz więcej


Imieniny Stasia i Zosi

Uczniowie klasy 1a postanowili przygotować niespodziankę z okazji imienin swoim przyjaciołom, Zosi i Stasiowi, bohaterom projektu „Staś i Zosia w szkole”. Dzieci przygotowały piękne laurki z życzeniami, które zostały przekazane solenizantom. Następnie wszyscy udali się na smaczne lody. Mamy nadzieję, że Stasiowi i Zosi imieninowa niespodzianka na długo pozostanie w pamięci. Uważamy, że był to wspaniały pomysł.

Zofia Piotrowska

imieniny_Stasia_i_Zosi_3 zobacz więcej


Przedszkolaki i Pierwszaki na wspólnych zajęciach

W dniu 20 maja 2015r. ponownie gościliśmy dzieci z najstarszych grup Przedszkola w Nałęczowie. Najpierw przyszli uczniowie obejrzeli inscenizację pt. „Barwy radości” przygotowaną przez uczniów klasy 2b i panią Joannę Socha, a później uczestniczyli, wspólnie z klasą 1a, w zajęciach wychowania fizycznego prowadzonych przez panią Zofię Grzywacz-Piotrowską.

Anna Szczęsna

przedszkolaki_i_pierwszaki_3 zobacz więcej


„Laury dla Laury”

Interpretacją wiersza o kolorowych aniołach Laura Gorgol z klasy 4a podbiła serca jurorów Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Prozy i Poezji Religijnej, który odbył się 19 maja w GOK- u w Kurowie. Laura otrzymała wyróżnienie.

Lauro, dziękujemy Ci za niezwykłą wrażliwość na słowo, piękno języka i gratulujemy rozsławiania imienia naszej szkoły podczas licznych konkursów.

Życzymy dalszych sukcesów!!!

Sylwia Krysa

laury_dla_Laury_2 zobacz więcej


Dbamy o zdrowie

Uczestnictwo w programie „Szkoła przyjazna żywieniu i aktywności fizycznej” mobilizuje nas do podejmowania różnych działań. Jednym z nich jest przygotowanie zdrowego drugiego śniadania. W dniu 19 maja przed badaniem kompetencji piątoklasistów uczniowie klasy 5a przygotowali i wspólnie zjedli pełne witamin drugie śniadanie. Taka smaczna „bomba witaminowa” na pewno pozytywnie wpłynęła na ich nastrój i pracę w czasie pisania testów.

Anna Szczęsna

wsplne_drugie_niadanie_2 zobacz więcej


Badanie kompetencji uczniów klas 3 i 5

Uczniowie klas 3 i 5 naszej szkoły w dniu 19 maja pisali testy diagnozujące wiedzę i umiejętności z zakresu języka polskiego i matematyki. Badanie, prowadzone przez Instytut Badań Edukacyjnych, pozwoli uzyskać informację na temat osiągnięć naszych uczniów i zaplanować dalszy proces edukacyjny.

Anna Szczęsna

badanie_kompetencji_klas_3_i_5_1 zobacz więcej


III miejsce w akcji „Drzewko za butelkę”

W dniu 18 maja 2015r. w Puławskim Parku Naukowo–Technologicznym odbyło się uroczyste podsumowanie XIII edycji akcji „Drzewko za butelkę”. To nasz trzeci udział w akcji, a więc można powiedzieć, że do trzech razy sztuka i wskoczyliśmy na podium. Bardzo cieszymy się z sukcesu, gdyż do akcji przystąpiły 22 szkoły powiatu puławskiego i każda może poszczycić się doskonałym wynikiem. Dwaj najlepsi nasi „zbieracze”, Kacper Grelowski i Łukasz Kopiński, w nagrodę otrzymali tablety, klasy 6b, 4c i 2a atrakcyjne upominki, zaś szkoła nagrodę pieniężną w wysokości 500,00zł. Teraz myślimy już o kolejnej edycji, by chronić przyrodę i … nie spaść z podium.

Anna Szczęsna

drzewko_za_butelk-koniec_akcji_20155 zobacz więcej


„ Żywa lekcja historii”

Dnia 18 maja klasa 1a i 1b udała się na wycieczkę do Lublina. Uczestniczyliśmy w koncercie edukacyjnym pt.: „Czerwone maki na Monte Casino”. Była to muzyczna opowieść o misiu Wojtku oraz żołnierzach II Korpusu Generała Andersa. Spotkanie ubogacili członkowie grup rekonstrukcyjnych w replikach mundurów II KP.

Następnie zwiedzaliśmy Lubelskie Podziemia, które prowadziły od ratusza do kościoła św. Michała Archanioła. Uczestnicy obejrzeli inscenizację „Lubelskie opowieści wędrownego dziada”, która wprowadziła nas w świat barwnych opowieści o Lublinie i okolicach.

Bogatsi o nowe doświadczenia i zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

Zofia Piotrowska

zywa_lekcja_historii_1 zobacz więcej


Julia Barańska – mistrzynią słowa.

13 maja nasi uczniowie – Laura Gorgol, Jakub Głuchowski i Julia Barańska z kl. 4a reprezentowali naszą szkołę w Wojewódzkim Konkursie Poezji Dziecięcej. Podczas trzydniowych przesłuchań, w których udział wzięło ok. 200 dzieci z całego Województwa Lubelskiego, nasi recytatorzy przedstawili swoje interpretacje tekstów literackich dla dzieci. Największe uznanie w oczach jurorów znalazło wykonanie Julii Barańskiej, która została wyróżniona spośród tak licznego grona artystów.

Gratulujemy wspaniałych osiągnięć !!!

Sylwia Krysa

Baraska_Julka_mistrzyni_sowa_1 zobacz wiecej


Przedszkolaki w szkole

Przedszkolaki z najstarszych oddziałów Przedszkola w Nałęczowie już przygotowują się do roli ucznia. W tym celu coraz częściej odwiedzają naszą szkołę, obserwują różne zajęcia, poznają szkolny budynek i jego otoczenie, a przede wszystkim sprawdzają, czy wygodnie siedzi się w szkolnej ławce, czy oprócz nauki mogą liczyć na chwilę zabawy i jak się pisze na szkolnej tablicy. W dniu 5 maja grupę przedszkolną gościła klasa 2a z panią Ewą Gajkoś.

Anna Szczęsna

przedszkolaki_w_IIa_1 zobacz więcej


„ Ratujemy i uczymy ratować „

Program „Ratujemy i uczymy ratować” powstał dzięki Fundacji WOŚP Jurka Owsiaka i jest adresowany do wszystkich uczniów klas I-III. Koordynatorka programu mgr Ewa Gajkoś uczyła dzieci z klasy 1c zasad udzielania pierwszej pomocy, zaczynając od prawidłowego wezwania pomocy przez telefon, po najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej. Uczniowie ćwiczyli na manekinach, które otrzymaliśmy od WOŚP. Zajęcia prowadzone były w formie zabawy, a odpowiednie pomoce pozwalały skutecznie przekazywać i przyswajać wiedzę. Taka forma zajęć cieszyła się dużym zainteresowaniem. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach .

Anna Chołody

pierwsza_pomoc_w_Ic_7 zobacz więcej


W dniach od 11 do 15 maja zostało przeprowadzone szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Wzięły w nim udział klasy: II b, III a, III b. Dzieci chętnie uczyły się tak ważnej, jakże potrzebnej w życiu umiejętności.

Joanna Socha

pierwsza_pomoc_-dzieci10 zobacz więcej


DNI OTWARTE W NASZEJ SZKOLE

W dniu 11 maja 2015r. w naszej szkole odbyły się Dni Otwarte dla dzieci, które w następnym roku szkolnym staną się uczniami pierwszej klasy. Liczna grupa przedszkolaków wraz ze swoimi rodzicami odwiedzili naszą szkołę. Wszyscy byli zainteresowani prezentowaną ofertą szkoły i oglądaniem klasopracowni. Dzieci z dużym zaangażowaniem i ciekawością uczestniczyły w różnego rodzaju aktywnościach, które miały im przybliżyć naukę w pierwszej klasie.

Marta Wójcik

dni_otwarte_2015_2 zobacz więcej


Szkoła Podstawowa w Nałęczowie 7 maja 2015 r. brała udział w Biegach Ulicznych o Puchar Kazimierza Dolnego. Wszyscy uczestnicy przyczynili się do tego że, jako Szkoła Podstawowa w klasyfikacji ogólnej zajęła I miejsce.

Adam Musiał

biegi_-_Kazimierz_Dolny_11 zobacz więcej


Konkurs ortograficzny

Dnia 29 kwietnia 2015r.odbył się w naszej szkole ” wewnątrzszkolny konkurs ortograficzny”.

Udział wzięli uczniowie z klasy IIIa i IIIb.

Laureatką I miejsca została Edyta Kozłowska, uczennica klasy IIIa.

Życzymy Edycie dalszych sukcesów w codziennych potyczkach z ortografią.

Joanna Socha i Ewa Gajkoś


Happening promujący zdrowy styl życia

27 kwietnia klasa 1a zorganizowała w naszej szkole happening promujący zdrowy styl życia. Akcja przeprowadzona została w ramach projektu „Staś i Zosia w szkole”. Na głównym korytarzu szkoły został zorganizowany „Zdrowy kącik”. Uczniowie wspólne z rodzicami przygotowali zdrową żywność na poczęstunek dla uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Została zorganizowana wystawa naściennych plakatów, haseł i ilustracji obrazujących zdrowy model życia.

Można mieć nadzieję, że dzień ten na długo pozostanie w pamięci wielu uczniów szkoły, a jego nadrzędny cel – wiedza i przekonanie o tym, że warto prowadzić zdrowy tryb życia, dbać o zdrowie i życie swoje i innych– został osiągnięty.

Zofia Piotrowska

happening_3 zobacz więcej


Lekcja przyrody, ogród zoologiczny z Zamościa

W dniu 27 IV 2015 roku w naszej szkole odbyła się lekcja przyrody, prowadzona przez jednego z pracowników ogrodu zoologicznego w Zamościu. Uczestniczyły w niej uczniowie klas 1-3. Podczas spotkania została przedstawiona historia założenia ZOO, oraz prezentacja różnych gatunków zwierząt zamieszkujących ogród zoologiczny w Zamościu. Na koniec spotkania wszyscy odważni i chętni mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z miniaturą pytona.

Zofia Piotrowska

lekcja_przyrody_3 zobacz więcej


27 kwietnia uczniowie klasy II b zaprezentowali część artystyczną dzieciom z klas pierwszych. Taniec, wiersze i piosenki wprowadziły publiczność w radosny nastrój ,,Krainy barw”.

Joanna Socha

kraina_barw_2 zobacz więcej


SOS, to Ziemia woła ludzi…

24 kwietnia 2015 reprezentanci wszystkich szkół Gminy Nałęczów spotkali się w gościnnych murach naszej szkoły, aby wspólnie zaznaczyć swój udział w Światowym Dniu Ziemi oraz projekcie edukacyjnym „Przyroda to drogocenny skarb”.

W ramach obchodów odbył się przegląd piosenki ekologicznej oraz turniej wiedzy przyrodniczej. Obejrzeliśmy przedstawienie o tematyce ekologicznej przygotowane przez uczniów klas 4c i 6a pod kierunkiem p. Katarzyny Kowalskiej.

Emocje sięgały zenitu gdy oklaskiwaliśmy laureatów konkursu na konstrukcję przestrzenną z odpadków. Laury otrzymali również zwycięzcy konkursów na ulotkę promującą segregowanie śmieci oraz sms zachęcający do segregacji. Zwycięskie prace można oglądać na wystawach pokonkursowych, które zdobią korytarze naszej szkoły. Chętnych serdecznie zapraszamy do zwiedzania, a wszystkim, którym kondycja naszej planety jest nieobojętna gratulujemy wrażliwości i pomysłowości w działaniach.

Sylwia Krysa

przyroda_1 zobacz więcej


Sukcesy plastyczne w VI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Polscy sportowcy na olimpiadach i mistrzostwach świata”

W VI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Polscy sportowcy na olimpiadach i mistrzostwach świata”, ogłoszonego przez Szkołę Podstawową nr 23 im. Olimpijczyków Polskich w Lublinie pod patronatem Krzysztofa Babisza – Lubelskiego Kuratora Oświaty, Mikołaj Rymanowski, uczeń klasy 1a, zdobył I nagrodę, zaś Iga Topolska, także uczennica klasy 1a, otrzymała wyróżnienie.

Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów…

Zofia Piotrowska

konkurs_plastyczny-polscy_sportowcy zobacz więcej


24, kwietnia 2015r.

klio

„Olimp był właściwym królestwem Zeusa, odkąd po wojnie z gigantami podzielił się on władza nad światem z dwoma braćmi: Posejdonem i Hadesem. Wszyscy trzej ciągnęli losy. Zeusowi dostało się niebo i ziemia wraz z Olimpem, Posejdonowi morze, Hadesowi królestwo umarłych w podziemiu. Zeus jako pan nieba, obwołał się bogiem najwyższym, któremu wszyscy winni posłuszeństwo…”

W naszej szkole już po raz siódmy odbył się szkolny etap Ogólnopolskiego Konkursu Mitologicznego „ Klio 2015”. Uczniowie klas piątych i szóstych rozwiązywali test wiedzy, przedstawili swoje prace plastyczne oraz fotografie. Karty odpowiedzi wraz z pracami zostały przesłane do organizatora konkursu.

Teraz z niecierpliwością czekamy na wyniki.

Szkolny koordynator konkursu – K. Kowalska


Sukces w VI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Papież Jan Paweł II przyjacielem sportu i olimpizmu”

24 kwietnia 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 23 w Lublinie odbyło się uroczyste podsumowanie VI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Papież Jan Paweł II przyjacielem sportu i olimpizmu” pod patronatem Krzysztofa Żuka – Prezydenta Miasta Lublin. W tej artystycznej imprezie Nikola Borkowska, uczennica klasy 1a, zdobyła III miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych…

Zofia Piotrowska

sukces_w_VI_konkursie_plastycznym_1 zobacz więcej


Spektakl teatralny „Zajączkowe niespodzianki”

23 kwietnia uczniowie klas 1-2 obejrzeli spektakl teatralny pt. ,,Zajączkowe niespodzianki”, wystawiany przez aktorów z Warszawskiego Teatru Edukacyjnego. Przygody zajączka bardzo rozbawiły wszystkich oglądających, a strach na wróble i świąteczne jajka wprowadziły nas w nastrój minionych Świąt Wielkanocnych. Efekty świetlne i dźwiękowe wzbogaciły wyobraźnię naszych maluchów. Spektakl był bardzo ciekawy.

Zofia Piotrowska

spektakl_teatralny_-zajczkowe_opowieci_1 zobacz więcej


P A R T I T A   P O L N A

W dniu 22 kwietnia uczniowie klasy III b oglądali niezwykle intrygującą i ciekawą wystawę obrazów znanego nałęczowskiego malarza Piotra Kmiecia pod jakże tajemniczym tytułem „Partita polna”. Dzieci z wielkim zainteresowaniem podziwiały dzieła wybitnego twórcy przypominające geometryczne wzory i figury, a zainspirowane, jak sam artysta mówi ”gospodarskimi obiektami do suszenia siana zobaczone onegdaj na Podkarpaciu”. Pięknie było delektować się prawdziwą sztuką.

Marta Wójcik

partita_3 zobacz więcej


Pierwszoklasiści w Nałęczowiance

W ramach Światowego Dnia Wody dzieci z pierwszych klas odwiedziły fabrykę Nestlé Waters, gdzie miały okazję zobaczyć, w jaki sposób produkowana jest woda i jak mogą ją oszczędzać każdego dnia. Mamy nadzieję, że takie działania zaowocują w przyszłości i młode pokolenia będą zmieniać naszą planetę na lepszą.

Zofia Piotrowska

pierwszoklasici_w_Naczowiance_4 zobacz więcej


Wiktoria Woś z kl. 4b laureatką konkursu literackiego!

Bogactwo natury stało się dla Wiktorii inspiracją do napisania wiersza o lecie. Świeże spojrzenie młodej poetki znalazło uznanie w oczach jurorów, którzy wyróżnili jej prace spośród 85- ciu przesłanych Powiatowy Konkurs Literacki „Bogactwo natury”

Podczas obchodów Dnia Ziemi w Puławskim Domu Kultury Wiktoria odebrała z rąk organizatorów nagrodę i pamiątkowy dyplom.

Gratulujemy zamiłowania do piękna ojczystego języka i życzymy dalszych, równie owocnych literackich poszukiwań.

Sylwia Krysa

konkurs_literacki-Wiktoria_Wo_1 zobacz więcej


Sukcesy Julii Barańskiej z kl. 4a

17 kwietnia na scenie Nałęczowskiego Ośrodka Kultury, w ramach przesłuchań Małego Konkursu Recytatorskiego prezentowali się uczniowie z Powiatu Puławskiego.

Naszą szkołę reprezentowali Kamila Kozłowska z klasy 3a, Michał Wetzlich z 1c, Tymoteusz Ambrozik z 4c oraz Julia Barańska z 4a. Przewodnicząca Jury – Anna Kistelska z Wojewódzkiego Domu Kultury w Lublinie podkreśliła wysoki poziom prezentacji i z radością podziękowała wszystkim uczestnikom.

Recytatorskie zmagania dla naszej szkoły jeszcze się nie skończyły, bowiem interpretacja Julii Barańskiej znalazła uznanie w oczach jurorów. Julia będzie reprezentowała nasz powiat w kolejnym – wojewódzkim etapie konkursu w Lublinie.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a za Julkę trzymamy kciuki na dalszym etapie przygody z poezją.

Sylwia Krysa

konkurs-Julka_Baraska


Dogoterapia z Balbinką w klasie II a

dogoterapia_w_IIa_2 zobacz więcej


 

Dogoterapia – spotkanie z czworonożnym gościem

Uczniowie klas 1-3 mieli okazję wziąć udział w zajęciach dogoterapii. Niezwykłym gościem i główną atrakcją tych spotkań była Balbina – pies, który na co dzień pracuje z chorymi dziećmi. Dzięki niecodziennemu pokazowi mogliśmy poznać psie zwyczaje, sposoby opieki nad zwierzęciem, a także dowiedzieć się o tym, w jaki sposób zwierzęta pracują i pomagają ludziom.

Niektórzy z nas musieli pokonać obawy przed bezpośrednim kontaktem z tak dużym zwierzęciem, jakim była zaproszona do szkoły Balbina. Dzięki niej nauczyliśmy się pod okiem eksperta jak zabezpieczyć się przed pogryzieniem przez psa.

Jak widać na zdjęciach dzieci bardzo zaprzyjaźniły się z Balbiną.

Sylwia Krysa

 

dogoterapia_5 zobacz więcej


Zakończyliśmy zbiórkę butelek w ramach akcji „Drzewko za butelkę”

W dniu 17.04.2015r. zakończyliśmy akcję „Drzewko za butelkę”. Zebraliśmy 68493butelki, tj. o 19616 sztuk więcej niż w ubiegłym roku. W klasyfikacji grupowej liderem jest klasa 6b, która zebrała 28050 butelek, zaś w klasyfikacji indywidualnej Kacper Grelowski z klasy 6b, który sam zebrał aż 13300 sztuk butelek. Kolejne miejsca zajęli: Łukasz Kopiński z klasy 2a- 11077 butelek, Patrycja Madejska z klasy 6b-9000 butelek i Bartosz Grzywacz z klasy 6b-3060 butelek. Ich wyniki są naprawdę imponujące, a inwencja w pozyskiwaniu butelek godna najwyższej pochwały. Serdecznie gratuluję laureatom i dziękuję wszystkim uczestnikom akcji: uczniom, ich rodzicom i pracownikom szkoły. Dzięki takim działaniom przyroda wokół nas staje się piękniejsza.

Anna Szczęsna

akcja_drzewko_-koniec_7 zobacz więcej


KLASY TRZECIE NA WYCIECZCE W LUBLINIE

W dniu 17 kwietnia 2015r. klasy trzecie uczestniczyły w wycieczce do Lublina. Dzieci oglądały spektakl „Calineczka” w Teatrze Andersena i zwiedzały Lubelski Skansen.

Marta Wójcik

wycieczka_kl_III_do_Lublina_1 zobacz więcej


Nagrody rozdane, dyplomy wręczone…

W dniu 16.04.2015r. miała miejsce ważna dla szkolnej społeczności uroczystość, czyli podsumowanie XII edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Świat w oczach najmłodszych-Barwy radości”. Uroczystość została uświetniona obecnością laureatów, ich nauczycieli i rodziców oraz zacnego grona przyjaciół szkoły. W tematykę konkursu wprowadzili wszystkich uczniowie klasy 2b prezentując przedstawienie pt. „W krainie barw”. Spośród 2091 nadesłanych prac konkursowych jurorzy nagrodzili 21 i 20 wyróżnili. Nagrodę specjalną z rąk fundatora, pana Łukasza Krzesińskiego, odebrała Zuzia Smyk z DDK „Bronowice” w Lublinie. Pozostałym laureatom nagrody wręczył pan Andrzej Ćwiek, Burmistrz Nałęczowa. Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace można było podziwiać na wystawie pokonkursowej oraz w okolicznościowym katalogu. Gratulując serdecznie laureatom, w imieniu organizatorów konkursu, bardzo dziękuję Wszystkim, którzy zechcieli wspólnie z nami dzielić radość z obcowania ze sztuką najmłodszych.

Anna Szczęsna

XII_edycja_7 zobacz więcej


„Zdrowo jem, więcej wiem”

Uczniowie z klasy 1c uczestniczący w realizacji projektu przyrodniczego w ramach programu „ Staś i Zosia w szkole” przygotowali zdrowe i kolorowe kanapki. Projekt ma na celu między innymi propagowanie wśród uczniów propagowanie zdrowego stylu życia i racjonalnego odżywianie. Dzieci zapoznały się z zasadami zdrowego odżywiania. Uczniowie wykorzystali

to w praktyce i przygotowali na lekcji pyszne kanapki. Zabawa była przy tym wyśmienita i wszyscy chętnie zjedli zrobione przez siebie kanapki, często przypominające prawdziwe dzieła sztuki kulinarnej.

Anna Chołody

zdrowo_jem_Ic_1 zobacz więcej


Międzyszkolny Konkurs wiedzy o życiu Jana Pawła II

Hanna Kanarek, Stanisław Bester i Karol Podkowiński reprezentowali naszą szkołę w konkursie wiedzy o Janie Pawle II zorganizowanym w Szkole Podstawowej im. E. Szelburg – Zarembiny w Drzewcach.

Czwartoklasiści wykazali się dużą wiedzą i znajomością faktów z życia wielkiego Polaka. Podczas turniejowych konkurencji stracili tylko jeden punkt, plasując się tuż za zwycięską szkołą z Drzewiec – gospodarzami turnieju.

Hani, Stasiowi i Karolowi gratulujemy wspaniałego reprezentowani szkoły!!!

Sylwia Krysa

konkurs_Jan_Pawe_1 zobacz więcej


Przeboje muzyki filmowej w symfonicznych aranżacjach.

14 kwietnia z przyjemnością wysłuchaliśmy koncertu uczniów Szkoły Muzycznej im. T Szeligowskiego z Lublina, którzy w ramach cyklu koncertów charytatywnych zapoznali nas z najpiękniejszymi utworami muzyki filmowej.

Muzycy zaprezentowali nam niemal pełen skład orkiestry symfonicznej z bogactwem brzmień różnych instrumentów.

To niezwykłe spotkanie z muzyką mogło się odbyć dzięki współpracy z p. Jerzym Rosiakiem, Dyrektorem Zespołu Szkół nr 1 im. Z. Chmielewskiego w Nałęczowie, który był inicjatorem tego koncertu.

Słuchaczom – uczniom klas 4- 6 Szkoły Podstawowej w Nałęczowie oraz Zespołu Szkół nr 1 – pozostały niezapomniane wspomnienia, wzruszenia i muzyczne inspiracje, za które muzykom oraz organizatorom serdecznie dziękujemy.

Sylwia Krysa

koncert_symfoniczny_2 zobacz wiecej


Sukcesy uczniów klasy II b

Wyróżnienia w Międzynarodowym konkursie plastycznym ,,MORZE BAŁTYCKIE – MORZE PRZYJAŹNI” zdobyli: Dominika Wilk, Michalina Jarosińska, Mateusz Pietroń, Amelia Litwińska, Dariusz Wnuk, Weronika Zemplińska – Przybylska, Natalia Jakubczyk, Pola Pawłowska, Klaudia Depta, Oskar Dąbek, Mikołaj Chołajczyk, Norbert Wijaszka, Aleksandra Zagrodnik, Kajetan Głowacki.

Gratulacje!!!

Joanna Socha


Na finiszu akcji „Drzewko za butelkę”

Akcja „Drzewko za butelkę” powoli dobiega końca. Dowodem tego są znajdujące się niemal w każdym zakamarku naszej szkoły worki z butelkami. Nic dziwnego, że jest ich tak dużo, gdyż do akcji przystąpiła cała społeczność szkolna. Bardzo aktywnie wspierają nas Rodzice. To dzięki nim zbiórka jest tak popularna w naszej szkole. Wkrótce ostateczne podliczenie zebranych butelek i poznamy liderów tej ekologicznej rywalizacji.

Anna Szczęsna

finisz_-drzewko_za_butelk_5 zobacz więcej


Międzygminny Konkurs „Ewa Szelburg-Zarembina i jej twórczość dla dzieci”

W dniu 10 kwietnia 2015r. uczniowie klas trzecich naszej szkoły – Jakub Tomasiak z kl. III a i Mateusz Skoczylas z klasy III b brali udział w Turnieju o pisarce Ewie Szelburg – Zarembinie w Szkole Podstawowej w Drzewcach. Chłopcy godnie reprezentowali naszą szkołę zmagając się z trudnymi zadaniami- odpowiadali na pytania dotyczące życiorysu pisarki, odgadywali tytuły wierszy w języku polskim i angielskim na podstawie fragmentu, przyszywali guziki. W rywalizacji międzyszkolnej zajęli IV miejsce.

Marta Wójcik

midzygminny_konkurs


Turniej pięknego czytania dla klas II

9 kwietnia 2015 r. uczniowie klasy II b Klaudia Depta i Jakub Pochroń wzięli udział w ,,Turnieju pięknego czytania dla klas II”. Prezentowali się uczniowie z Wąwolnicy, Piotrowic, Drzewiec, Sadurek i Nałęczowa. Klaudia Depta zdobyła zaszczytne pierwsze miejsce.

Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Joanna Socha


Nasza szkoła po raz trzeci przystąpiła do akcji „Drzewko za butelkę”

W tym roku szkolnym również bierzemy udział w akcji „Drzewko za butelkę”, której koordynatorem jest Grupa Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” SA. Zbiórka potrwa do 10 kwietnia, więc już od dziś można zbierać wszystkie plastikowe pety. W ubiegłym roku udało nam się zgromadzić 48877 zużytych butelek plastikowych. W klasyfikacji grupowej liderem z liczbą 20159 butelek była klasa 5b, zaś w klasyfikacji indywidualnej Kasia Gębal z klasy 5a, która sama zebrała 5312 butelek. Liczę na nowy rekord, tym bardziej, że nadal wspierają nas jak zwykle niezawodni rodzice.

Anna Szczęsna


WYNIKI TURNIEJU PIĘKNEGO CZYTANIA DLA KLAS II

W dniu 9 kwietnia 2015r. w Szkole Podstawowej w Nałęczowie odbył się TURNIEJ PIĘKNEGO CZYTANIA DLA KLAS II.

W konkursie wzięło udział 12 uczniów klas II ze szkół podstawowych z Wąwolnicy, Sadurek, Piotrowic, Drzewiec oraz Nałęczowa. Uczestnicy turnieju zaprezentowali fragment prozy dziecięcej przygotowanej wcześniej przez siebie i przeczytali fragment tekstu wyznaczony przez jury. Ocenie podlegała technika czytania, intonacja oraz odpowiednia dykcja.

wiecej………….

turniej_piknego_czytania_2015_8 zobacz więcej


Praca świetlicy szkolnej w dni wolne od zajęć lekcyjnych

W najbliższe dni wolne od zajęć lekcyjnych, tj. 1, 2, 3 i 7 kwietnia 2015r., świetlica szkolna czynna jest od godz. 8.00 do 17.00.

Anna Szczęsna


Sprawdzian już za nami

W dniu 1 kwietnia 2015r. 42 uczniów klas 6. naszej szkoły przystąpiło do sprawdzianu szóstoklasisty na zakończenie szkoły podstawowej. Mimo szalejącej na dworze wichury połączonej z intensywnymi opadami deszczu wszyscy stawili się w komplecie i w dodatku w doskonałych humorach. Ten radosny nastrój towarzyszył im także po zakończeniu obydwu części sprawdzianu, więc z nadzieją na dobre wyniki czekamy teraz do 29 maja.

Anna Szczęsna

sprawdzian_szstoklasisty_2015_7 zobacz więcej


Tak było na naszym ŚNIADANIU WIELKANOCNYM w klasie 1A

Zanim zasiedliśmy do pięknie udekorowanego stołu, złożyliśmy sobie serdeczne życzenia. Później podzieliliśmy się jajkiem i pysznymi ciastami. Nasz wspólny stół wyglądał wspaniale! Pełno było jajek, jajeczek czekoladowych, bab drożdżowych, baranków oraz świątecznych dekoracji.

Dziękujemy Rodzicom za przyniesienie dla nas tych pyszności!

Z. Piotrowska

sniadanie_wielkanocne_Ia_2 zobacz więcej


Bank Spółdzielczy w Nałęczowie otwiera dla nas swe podwoje!

W ramach projektu TALENTOWISKO BANKÓW SPÓŁDZIELCZYCH 26 marca 2015r. wybraliśmy się z kolejną wizytą do zaprzyjaźnionego z nami Banku Spółdzielczego w Nałęczowie.

Tym razem od podszewki działanie banku poznawali uczniowie klasy 4b. Dzięki serdeczności pracowników mogliśmy zajrzeć do miejsc, których zazwyczaj nie widzimy podczas zwykłej wizyty w sali operacyjnej. Uczniowie zwiedzili księgowość, poznali tajemnicę działania maszyn liczących i sprawdzających oryginalność banknotów.

Ci, którzy wykazali się największą wiedzą na temat oszczędzania mogli zasiąść na chwilę w fotelu prezesa banku…

Kto wie, może te dziecięce doświadczenia przełożą się na dorosłe, zawodowe wybory naszych uczniów. Może wśród nich są przyszli bankierzy?

Sylwia Krysa

wizyta_w_banku_IVb_6 zobacz więcej


„Woda źródło życia” – pod takim hasłem odbyło się podsumowanie projektu „Przyroda to drogocenny skarb” w Szkole Podstawowej w Piotrowicach, w dniu 27 marca. Nasi najmłodsi uczniowie otrzymali liczne nagrody w konkursie plastycznym na pracę przestrzenną pt:”Akwarium”. Do osób nagrodzonych należą: Zuzia Chruścicka, Gabrysia Zasada, Marcin Wyrwas – wszyscy z klasy Ib oraz Iga Trębińska z klasy Ia i Przemek Chabros z klasy IIIb.

Nagrodzonym uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Joanna Mazurek

SAM_0297 zobacz więcej


Szkolne eliminacje do Małego Konkursu Recytatorskiego

konkurs_1

Dzisiaj, tj. 27.03.15r. odbyła się kolejna tura przesłuchań recytatorów.

Tym razem byli to uczniowie klas IV-VI. Pod czujnym okiem pań Sylwii Krysa i Katarzyny Kowalskiej zaprezentowało się 15 uczniów.

Po wysłuchaniu wszystkich wystąpień jurorki wytypowały dwoje uczniów, których będziemy mogli posłuchać w Nałęczowskim Ośrodku Kultury, a są to:

1. Julia Barańska z klasy IVa

2. Tymoteusz Ambrozik z klasy IV c

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za świetne przygotowanie się do występu,

a zwycięzcom eliminacji gratulujemy i życzymy sukcesów na deskach NOK.

K. Kowalska

Szkolne eliminacje do Małego Konkursu Recytatorskiego

kwiatek25 marca b.r. w naszej szkole odbyły się przesłuchania uczniów klas I-III , którzy

pod opieką swoich wychowawców przygotowywali się do prezentacji wybranego

utworu literackiego na konkurs recytatorski.

Jury w składzie: A. Szczęsna , U Kuropatwa, S. Krysa i K. Kowalska wysłuchało

24 uczniów klas młodszych.

Wszyscy byli dobrze przygotowani do występu . Po dokonaniu oceny, jurorki

wytypowały dwoje uczniów, którzy będą reprezentować barwy szkoły podczas konkursu:

1. Kamilę Kozłowską z klasy III a

2. Michała Wetzlicha z klasy I c

Wszystkim uczniom dziękujemy za zainteresowanie „żywym słowem” , a za Kamilę

i Michała będziemy ściskać kciuki .

K. Kowalska


„ Już wiosna, już wiosna…”

25 marca uczniowie z klasy 1 c, w słoneczne południe wybrali się w kolorowym korowodzie z wielką Marzanną, pożegnać zimę i powitać wiosnę. W lesie niedaleko szkoły dzieci szukały pierwszych oznak wiosny i wiosnę znalazły. Na tym jednak nie skończyło się powitania nowej pory roku. Wspólne zabawy wyzwoliły w uczniach wyśmienity nastrój, który towarzyszył im do końca tego miłego dnia.

Anna Chołody

wiosna_w_Ic_2 zobacz więcej


Nauka i zabawa z Grosikiem

W marcu uczniowie klasy II b odwiedzili planetę Skarbonka. Poznali różne formy oszczędzania oraz sposoby lokowania pieniędzy i dbania o swoje zdrowie.

Joanna Socha

grosik_IIa


Uczniowie klasy 1a z wizytą w Banku Spółdzielczym

W dniu 25 marca uczestniczyliśmy w niezwykłej lekcji. Zamiast w sali szkolnej zajęcia odbyły się w siedzibie Banku Spółdzielczego w Nałęczowie.

Mogliśmy zobaczyć Bank od środka i wejść do pomieszczeń, w których wolno przebywać tylko pracownikom. Pracownicy Banku w bardzo ciekawy sposób zapoznawali nas z działalnością Banku oraz udzielali odpowiedzi na pytania: Czym jest konto bankowe?, Czym się różni karta płatnicza od kredytowej?, Dlaczego w Banku potrzebny jest kasjer, mimo, że są bankomaty?

Dzieci mogły zobaczyć, jak wygląda praca w banku oraz cała procedura dostarczania pieniędzy. Uczniowie zobaczyli, jak są przeliczane banknoty i monety za pomocą specjalnych urządzeń.

Największą atrakcją wizyty okazał się gabinet Pana Prezesa. Mogliśmy tam usiąść w wygodnym fotelu i zobaczyć niemal wszystkie miejsca, które przed chwilą zwiedzaliśmy, dzięki monitoringowi.

Otoczeni ogromną życzliwością, obdarowani nagrodami i słodkościami, z żalem opuszczaliśmy gościnne progi Banku.

Wizyta w Banku odbyła się w ramach realizacji Programu Talentowisko, którego celem jest rozwijanie talentów wśród dzieci i młodzieży poprzez promowanie dobrych nawyków w zakresie oszczędzania i przedsiębiorczości.

Zofia Piotrowska

wizyta_w_banku_Ia_1 zobacz więcej


Klasa III a 23 marca 2015r.

Dziś byliśmy na wycieczce na łące i nad rzeką, nad którą pożegnaliśmy zimę paląc Marzannę. Potem szukaliśmy pierwszych znaków wiosny a w klasie posialiśmy zboże na świąteczny stół.

Maria Mitoraj-Woś

poegnanie_zimy_IIIa


Każdy pierwszak ci to powie, że należy dbać o zdrowie!

Jednym z założeń projektu przyrodniczego „Z moim ciałem za pan brat” jest zachęcanie kolegów do aktywnego trybu życia. Dlatego uczniowie klasy 1a uczestniczyli w zabawach i grach terenowych, została przeprowadzona rozmowa na temat sportów, jakie można uprawiać w naszej miejscowości. Efektem końcowym było zorganizowanie w pobliżu szkoły „ścieżki zdrowia”, w której ochoczo wzięli udział wszyscy uczniowie z klasy.

Ruch na świeżym powietrzu jest dobry dla naszego organizmu – zgodnie przyznali pierwszoklasiści.

Zofia Piotrowska

kady_pierwszak_ci_to_powie_6 zobacz więcej


Lekcja z tangramem – przez zabawę do wiedzy

Uczniowie klasy 1a przekonali się, że zajęcia związane z tangramami pozwoliły na przekazanie i zdobycie wiedzy poprzez zabawę. Dzieci miały okazję do wykonywania różnych czynności manualnych, takich, jak rysowanie, malowanie, wycinanie czy konstruowanie. Każde ćwiczenie uświadamiało uczniom fakt, że pole układanych figur jest cały czas takie samo pomimo najróżniejszych kształtów i jest równe polu wyjściowego kwadratu tak długo, jak długo używane są wszystkie elementy tangramu.

Uczniowie bardzo dobrze się bawili z tangramami, a „przy okazji” uczyli się matematyki.

Zofia Piotrowska

lekcje_z_tangramem_w_Ia_5 zobacz więcej


Szkolny Turniej Baśni

Za siedmioma górami, za siedmioma rzekami żyli sobie król i królowa…

Tym razem baśniowa rzeczywistość stała się udziałem naszych uczniów. 12 marca 2015r. czwartoklasiści wcielili się w baśniowe postacie, by walczyć o tytuł największego znawcy baśni. Na scenie wystąpili królowie, księżniczki, błazen, chiński cesarz i jego dwór. Nie zabrakło też macochy i jej próżnych córek.

Publiczność nagradzała aktorów gromkimi brawami, a jurorzy mieli nie lada orzech do zgryzienia oceniając potyczki drużyn.

3miejsce zajęła klasa – 4a, 2 miejsce – klasa 4b, 1 miejsce- klasa 4c.

Wszystkim wykonawcom i ich Rodzicom gratulujemy !!!

Sylwia Krysa i Katarzyna Kowalska

baniowe_potyczki_1 zobacz wiecej


Spotkanie w sprawie sprawdzianu szóstoklasisty

Dnia 12 marca o godz. 17.00 w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyło się spotkanie informacyjne dla uczniów klas 6. i ich rodziców na temat organizacji sprawdzianu w dniu 1.04. 2015r. Wszyscy uczniowie otrzymali instrukcje dotyczące przebiegu tego dnia w naszej szkole. Instrukcje zostały też omówione z wykorzystaniem środków audiowizualnych przez dyrekcję szkoły. Obecne na spotkaniu wychowawczynie obu klas 6. przedstawiły wyniki próbnego sprawdzianu, który odbył się 18.02.2015r. Przed szóstoklasistami jeszcze jedna próba w dniu 18.03.2015r. Później mocno trzymamy kciuki, by każdy napisał jak najlepiej i po sprawdzianie miał jeszcze ochotę na primaaprilisowe żarty.

Anna Szczęsna

spotkanie_szstoklasistw_1 zobacz więcej


Brudne ręce –chorób więcej

Akademia czystych rąk Carex

W trakcie realizacji programu uczniowie klasy 1a zapoznali się ze znaczeniem higieny rąk i jej wpływu na zdrowie. Zdobywanie wiedzy o higienie ułatwiły uczniom tablice edukacyjne, rymowanki, puzzle i filmy animowane z udziałem Chlipa i Chlapa. Atrakcją zajęć było zdobywanie odznak Chlipa i Chlapa oraz naklejek „Porządniś”, „Pucuś” i „Czyścioszek”. Wspólnie nauczyliśmy się lepiej dbać o własne zdrowie.

Mamy nadzieję, że lekcje przeprowadzone w ramach Akademii przyczyniły się do wzrostu świadomości w zakresie prawidłowej higieny rąk wśród dzieci, a co za tym idzie, pomogły im w prosty i skuteczny sposób ustrzec się przed infekcjami.

Podsumowaniem wszystkich działań będzie konkurs plastyczny pod nazwą „Gdzie były, co robiły Twoje ręce?”

Zofia Piotrowska

brudne_rce_-_Ia_2 zobacz wiecej


Wzajemny szacunek w klasie 1a

Chłopcy z I a, o swoje koleżanki troszczą się co dzień, nie tylko od święta. W Dniu Kobiet życzyli wszystkim dziewczynom – Święta przez cały rok!

O ich troskliwości świadczą zdjęcia.

Zofia Piotrowska

dzie_kobiet_w_Ia_3 zobacz wiecej


Dzień Kobiet w klasie 1c

9 marca w klasie 1c chłopcy złożyli życzenia dziewczynkom z okazji ich święta. Dziewczynki nie kryły zdziwienia, ale były bardzo zadowolone z niespodzianki, jaka je spotkała. Wszystkie otrzymały prezenty. Chłopcy, aby nie było im smutno, również dostali drobne upominki. Dzieci świetnie się bawiły a podsumowaniem uroczystego dnia był słodki poczęstunek.

Niech nam żyją nasze dziewczynki.

Anna Chołody

dzie_kobiet_w_Ic_6 zobacz więcej


Plastuś uczył i bawił dzieci klasy 1a

Uczniowie klasy 1a, dzięki internetowej transmisji z Teatru Polskiego w Bydgoszczy, mieli okazję 6 marca obejrzeć przedstawienie pt. „Plastusiowy pamiętnik”.

Spektakl przeniósł uczniów w świat drewnianych piórników, stalówek, atramentu czyli w szkolny świat ich dziadków i pradziadków. Było to możliwe, dzięki udziałowi naszej szkoły w innowacyjnym projekcie TVP Internetowy Teatr dla szkół.

Opowiedziana językiem teatru historia może zdarzyć się wszędzie i… Każdemu z nas.

Zofia Piotrowska

plastu_w_Ia_1 zobacz więcej


Wycieczka do Lublina

6 marca uczniowie klasy II b zwiedzali Lubelską Trasę Podziemną. Przejście zabytkowymi piwnicami staromiejskimi dostarczyło wielu emocji i pozwoliło odkryć przeszłość miasta. Punktem kulminacyjnym wędrówki była ruchoma makieta przedstawiająca Wielki Pożar Lublina. Dzieci zwiedziły Katedrę Lubelską a następnie udały się do Teatru H. Ch. Andersena na spektakl ,,Latający kufer”. Ostatnią atrakcją naszej wycieczki była lekcja w pracowni lalkarskiej.

Joanna Socha

wycieczka_do_lublina_IIb_1 zobacz wiecej


Niezapomniane wrażenia z wycieczki kl. II a

Dnia 6 marca klasa II a wraz z przewodnikiem cofnęła się do historii, zwiedzając Lubelską Trasę Podziemną. Wędrówka ta zakończyła się obejrzeniem ruchomej makiety przedstawiającej Wielki Pożar Lublina. Przejście zabytkowymi piwnicami staromiejskimi dostarczyły dzieciom wielu emocji. Spacerkiem po Starym Mieście dotarliśmy do Teatru Andersena, w którym dzieci uczestniczyły w spektaklu pt.: „ Latający Kufer” oraz brały udział w zajęciach w Sali Lalkarskiej. Ta przygoda pozostanie w pamięci na bardzo długo.

Ewa Gajkoś

wycieczka_do_lublina_IIa_3 zobacz więcej


Gratulacje dla Dymitra

Dymitr Osękowski, uczeń klasy 6b naszej szkoły, został laureatem konkursu przedmiotowego z przyrody organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Gratuluję ogromnej wiedzy, wytrwałości w dążeniu do celu i sukcesu.

Anna Szczęsna

dymitr


Zdobywcy I i III miejsca w konkursie recytatorskim !!!

Barańska, Laura Gorgol oraz Jakub Głuchowski – uczniowie klasy 4a reprezentowali szkołę na Międzygminnym Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy o Tematyce wiejskiej w Kurowie

Nasi recytatorzy zmierzyli się z niełatwą tematyką twórczości ludowej. Czerpiąc z bogactwa twórczości regionu zaprezentowali fragmenty utworów poetów Lubelszczyzyny.

Niezwykle wysoki poziom konkursu, co podkreśliło jury podczas ogłaszania werdyktu, pokazał, że nawet 10 – latki potrafią wspaniale zrozumieć i zinterpretować teksty gwarowe i folklorystyczne. Laura zdobyła III miejsce, natomiast Jakub – I miejsce i będzie reprezentował nasz powiat w konkursie międzywojewódzkim.

Wykonawcom i ich Rodzicom, którzy wspierają wszechstronny rozwój dzieci, gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

Sylwia Krysa

konkurs_recytatorski_2015__3 zobacz wiecej


Pielęgniarka prawdę ci powie…

Mogły się o tym przekonać uczennice klas 6 naszej szkoły, które w dniu 4 marca spotkały się ze szkolną pielęgniarką, panią Krystyną Muciek, by porozmawiać o nurtujących je problemach związanych z potrzebą dbania o własne zdrowie w okresie dorastania. Wszystkie dziewczynki uważnie słuchały pani pielęgniarki i mam nadzieję, że wzięły sobie jej rady do serca, by uniknąć sytuacji, o której pisał już Jan Kochanowski: „Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz”.

Anna Szczęsna

spotkanie_z_pielgniark_2 zobacz więcej


Warsztaty chemiczne klasa 3 a

W ramach Akademii Młodego Naukowca również uczniowie klasy 3a z wielkim zainteresowaniem uczestniczyli w warsztatach chemicznych: „Chemia – nie tylko wybuchy”

Maria Mitoraj-Woś


„Uczniowie klasy II a lubią wybuchy”

Dnia, 4.03.2015r. dzieci wzięły udział w projekcie edukacyjnym pt. „ Chemia – nie tylko wybuchy”, z zainteresowaniem śledziły przebieg doświadczeń, które były prezentowane w ciekawy sposób.

Ewa Gajkoś

wybuchy_w_IIa_8 zobacz wiecej


„Wybuchowa lekcja”

Uczniowie klasy 1a w ramach Akademii Młodego Naukowca uczestniczyli w warsztatach chemicznych: „Chemia-nie tylko wybuchy”. Na warsztatach „mali chemicy” dowiedzieli się, jak można rozpalić ognisko bez zapałek, dlaczego fajerwerki są niebezpieczne, jak działa odrzutowiec. Pokaz cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Dzieci bardzo chętnie brały udział w doświadczeniach.

Po raz kolejny uczniowie przekonali się, że chemia może być zajmująca i niezwykle ciekawa.

Zofia Piotrowska

wybuchowa_lekcja_w_Ic_1 zobacz wiecej


„ Robię sam, rozumiem ”

Na dzisiejszych zajęciach uczniowie klasy 1c przeprowadzali szereg ciekawych doświadczeń i eksperymentów. Dzieci doświadczały i obserwowały m.in: balony, które same napełniają się powietrzem, samogasnącą świeczkę, balony przyciągające włosy i małe elementy. Jak widać na zdjęciach – nauka jest wspaniałą zabawą!

Anna Chołody

SAM_0134 zobacz wiecej


Wycieczka do Lublina

Dnia 26 lutego klasy Ib oraz IIIa były na wycieczce w Lublinie. Dzieci z zaciekawieniem obejrzały spektakl „Plastusiowy pamiętnik”,a potem uczestniczyły w bardzo ciekawych i pouczających lekcjach w Muzeum Wsi Lubelskiej.

Joanna Mazurek

wycieczka_do_Lublina_Ib_i_IIIa_1 zobacz wiecej


Konkurs ortograficzny 25 lutego 2015 r.

Edyta Kozłowska uczennica kl. 3 a, Wiktoria Piłat uczennica kl. 3 b i Jakub Tomasiak uczeń klasy 3 a reprezentowali naszą szkołę na międzyszkolnym konkursie ortograficznym „Sówka” w Wąwolnicy. Jakub Tomasiak zajął trzecie miejsce. Gratulujemy

Maria Mitoraj-Woś

 


Nauczyciele z naszej szkoły doskonalili swoje umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy.

 

Starając się otoczyć naszych uczniów jak najlepszą opieką nauczyciele zdobywają nowe umiejętności, doskonalą wiedzę zdobytą na poprzednich szkoleniach i kursach. Mamy nadzieję, że zapewniamy naszym podopiecznym możliwie najlepszą opiekę i wsparcie.

Sylwia Krysa

pierwsza_pomoc_nal_4 zobacz wiecej


Śnieżne szaleństwo.

W dniu 24 lutego 2015r. uczniowie klas IV-VI naszej szkoły wzięli udział w wyjeździe na stok narciarski do Rąblowa. Doskonalili swoje umiejętności a nawet niektórzy stawiali pierwsze swoje kroki jazdy na nartach i desce. Dobra zabawa i uśmiech nie znikał przez cały czas pobytu na stoku.

Adam Musiał

sniene_szalestwo_9 zobacz wiecej


Skończyliśmy podróż po planecie Portfelik. Dziękujemy tym, którzy dbają o nasze bezpieczeństwo.

Ewa Gajkoś

planeta_Portfelik_8 zobacz więcej


Kamera…Akcja! Klasa pierwsza na planie.

Dnia 23 lutego w klasach pierwszych gościliśmy operatora kamery, który przyglądał się pracy uczniów podczas realizacji projektu „Staś i Zosia w szkole”. Dzieci z dużym zaangażowaniem i lekkim dreszczykiem emocji przystąpiły do pracy. Podczas zajęć „mali aktorzy” mieli okazję zobaczyć profesjonalną kamerę, poczuć się operatorem i prezenterem telewizyjnym.

Z niecierpliwością czekamy na efekty prac naszych gości.

Zofia Piotrowska

kamera_kl._I_1 zobacz więcej


„ Oto ja – moje ciało”

Dzieci z klasy 1c przystąpiły do realizacji projektu przyrodniczego , który jest częścią programu „ Staś i Zosia w szkole”. Na zajęciach uczniowie zaznajomili się z informacjami dotyczącymi ludzkiego ciała. W czasie ciekawych eksperymentów, doświadczeń i zabaw dzieci zobaczyły jak działa ludzkie ciało : narządy, organy. Uczniowie bogaci o wiedzę o ludzkim ciele na koniec projektu otrzymali odznakę „ Super Doktor”.

Anna Chołody

oto_ja_6 zobacz więcej


„ Ręce myj , zdrowo żyj ”

Klasa 1c włączyła się do programu edukacyjnego Akademia Czystych Rąk Carex realizowanego w naszej szkole. O tym, jak ważna jest prawidłowa higiena rąk – w szkole i w domu, w różnych ćwiczeniach i zabawach przypominają ulubieńcy najmłodszych – Chlip i Chlap – Antybakteryjni Eksperci. Dzięki nim temat higieny rąk staje się dla dzieci bliższy i bardziej zrozumiały, a przy tym daje dużo radości. Uczniowie dowiedzieli się, że aby cieszyć się dobrym zdrowiem, wystarczy zacząć od rzeczy podstawowych – mycia rąk.

Anna Chołody

carex_6 zobacz więcej


W Teatrze Lalki i Aktora im. H. Ch. Andersena w Lublinie.

Niemal 60 uczniów naszej szkoły z przyjemnością obejrzało przedstawienie w Lubelskim Teatrze Lalki i Aktora.

Klasyczny, baśniowy temat tym razem został zaprezentowany w awangardowej, nowoczesnej odsłonie. Do królestwa baśni zakradły się więc stroboskopowe światła, muzyka techno… ale dobro i zło toczyło walkę, jak to zwykle w baśniach bywa.

Z przyjemnością spotkaliśmy się z baśniowym światem pana Andersena.

Spacerując lubelską starówką w doskonałych humorach, pomimo mglistej, posępnej pogody, wracaliśmy do Nałęczowa.

Sylwia Krysa

teatr_lalki_i_aktora_2 zobacz wiecej


Klasa II b na planecie Portfelik

Dzieci zapoznały się z takimi pojęciami jak: lokata,papiery wartościowe, karty bankomatowe. Dowiedziały się jak zarabiają dorośli, że za każdą wykonywaną pracę otrzymuje się wynagrodzenie. Przy dźwiękach muzyki bawiły się, rozwiązywały zadania. Wykonały portfelik techniką origami.

Joanna Socha

grosik_IIb_marzec_1 zobacz wiecej


O zdrowie dbamy i czyste ręce mamy!

Klasa 1a przyłączyła się do realizacji programu edukacyjnego Akademia Czystych Rąk Carex. Pierwszoklasiści zostali zapoznani ze skutkami niemycia rąk. Następnie dokonano prezentacji i omówiono zasady mycia rąk wg schematu. Na zakończenie odbyły się ćwiczenia praktyczne – dokładne mycie rąk w łazience według wcześniej ćwiczonego sposobu.

Wierzę, że po takiej lekcji uczniowie utrwalą nawyk dbania o higienę rąk.

Zofia Piotrowska


„Z moim ciałem za pan brat”

Uczniowie klasy 1a przystąpili do realizacji projektu przyrodniczego w ramach programu „Staś i Zosia w szkole”. Dzieci odkryły najbardziej fascynujące tajemnice ludzkiego ciała. Podczas ciekawych eksperymentów, doświadczeń i zabaw dzieci na własne oczy zobaczyły, jak działają wybrane narządy w ciele człowieka.

Przed nimi jeszcze liczne zabawy, gry i prowadzenie doświadczeń, które mają za zadanie nauczyć dzieci współpracy i rozwiązywania konfliktów. Efektem końcowym projektu jest otrzymanie odznaki „Super Doktora”.

Zofia Piotrowska

z_moim_ciaem_za_pan_brat_Ia_2 zobacz więcej


Wojaże pierwszoklasistów

17 lutego uczniowie klasy 1a i 1c udali się na wycieczkę do Lublina. Dzieci uczestniczyły w Interaktywnych Warsztatach Telewizyjnych, których efektem końcowym była projekcja filmu zrealizowanego podczas spotkania z udziałem dzieci. Następnie w nowo otwartym centrum zabaw „Magic Park” dzieci wesoło bawiły się w piłkach, na zjeżdżalniach, wspinały się i pokonywały różne przeszkody.

Podczas drogi powrotnej na każdej twarzy nie było widać zmęczenia, a uśmiechy i przeżycia towarzyszyły dzieciom przez następne dni…

Zofia Piotrowska

Anna Chołody

wojae_pierwszoklasistw_2 zobacz wiecej


Walentynki w klasie 1a

Miła niespodzianka czekała na uczniów klasy 1a, którzy po feriach wrócili do szkoły.

Do klasy zawitali „Szkolni listonosze”, w celu przekazania dzieciom „walentynkowe liściki”. Wszyscy uczniowie doznali serdeczności, otrzymując walentynki.

Zofia Piotrowska

walentynki_w_Ia_1 zobacz wiecej


Kolejna próba szóstoklasistów

W dniu 18 lutego uczniowie klas VI naszej szkoły po raz trzeci przeszli próbę pisania sprawdzianu na zakończenie szkoły podstawowej. Skupienie widoczne na twarzach i maksymalne wykorzystanie czasu pisania dowodzą, że dali z siebie wszystko. Czy na pewno, okaże się po sprawdzeniu prac. Ja w nich wierzę.

Anna Szczęsna

kolejna_prba_szstoklasistw_1 zobacz więcej


Bezpłatne treningi karate

W okresie ferii zimowych Lubelski Klub Karate Kyokushin zaprasza wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły na bezpłatne treningi karate w poniedziałki i środy od godz.17.00. Zajęcia odbywają się w szkolnej sali gimnastycznej.

Anna Szczęsna


MISTRZOWIE WOJEWÓDZTWA W MINI PIŁCE SIATKOWEJ

28 stycznia 2015 uczniowie Naszej Szkoły brali udział w Finale Województwa w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w mini piłce siatkowej klas V i VI chłopców w Świdniku.

Drużyna klas V w składzie; Szymon Kowalczyk, Karol Wojczuk , Mateusz Wijaszka , Kamil Siwek , Patryk Kęsik , Maks Pardyka, Dawid Czerniec, Tymoteusz Ambrozik zajęła pierwsze miejsce otrzymując tytuł Mistrza Województwa oraz drużyna klas VI w składzie; Wiktor Skoszylas, Radosław Mikowski, Tomasz Wnuk, Bartosz Grajper, Hubert Sikora, Adam Adamczuk, Jakub Chęć, Kacper Grelowski, Dominik Radomski, zajęli drugie miejsce otrzymując tytuł Wicemistrza Województwa Lubelskiego.

Adam Musiał

mistrzowie_wojewdztwa_3 zobacz więcej


Dnia 28 stycznia klasa Ib wspaniale bawiła sie na balu karnawałowym.

Piękne dziewczęta i wspaniali mężczyźni podkreślali swoje atrybuty wspaniałymi strojami.

Mirosława Kowalska

bal_karnawaowy_w_Ib_11 zobacz wiecej


Koncert Kwartetu Saksofonowego Orkiestry Wojska Polskiego z Lublina

Wieloletnia współpraca Szkoły Podstawowej w Nałęczowie oraz Prywatnej Szkoły Muzycznej im. I. Paderewskiego zaowocowała zorganizowaniem koncertu kwartetu saksofonowego orkiestry wojskowej.

Uczniowie poznali historię powstania tych niezwykłych instrumentów, ich twórcę oraz rodzaje saksofonów.

Z przyjemnością wysłuchaliśmy standardów jazzowych a także przebojów muzyki rozrywkowej i filmowej.

Sylwia Krysa

koncert_kwartetu_smyczkowego_4 zobacz więcej


Apel bożonarodzeniowy „ Jasełka”

Jak nakazuje wieloletnia tradycja naszej szkoły w ostatni dzień przed przerwą świąteczną, który w tym roku przypadł w dniu 19 grudnia, zostały wystawione „ Jasełka”. Przedstawienie przygotowali uczniowie kl. II a pod kierunkiem wychowawczyni p. Ewy Gajkoś i pani katechetki Jadwigi Wajrak.

Aktorzy swoim zaangażowaniem i spontanicznością wprowadzili nas w przepiękny nastrój „Bożonarodzeniowego Misterium”.

Występy „ Jasełek” odbyły się również podczas spotkania wigilijnego całej społeczności w Sadurkach,

a także w Parafii podczas zabawy choinkowej organizowanej przez Akcję Katolicką, w Sanatorium Nauczycielskim dla kuracjuszy i pracowników oraz w Nałęczowskim Ośrodku Kultury.

Przeżycia jakie zaoferowały nam dzieci uświadamiają nam potrzebę podtrzymania tradycji.

Ewa Gajkoś i Jadwiga Wajrak

apel_boonarodzeniowy_2015_24 zobacz więcej


,,Bezpieczne wędrówki od grosika do złotówki”

Klasa II b wybrała się w ostatnią podróż na planetę Grosik. Dzieci rozmawiały na temat znaczenia pieniędzy w życiu rodziny. Poznały dekalog bezpiecznego zachowania się podczas zabaw zimowych. Zajęcia urozmaicały zabawy ruchowe. Pracując w grupach wykonały mapę podróży po planecie Grosik Zajęcia zakończyliśmy wykonaniem plakatów.
Joanna Socha

Pierwszoklasiści siłę przyjaźni poznali na przykładzie „Królowej Śniegu”

Dzisiaj w szkole jest fajnie, bo oglądamy spektakl – przyznaje jeden z uczniów klasy 1a.

Nowoczesne technologie sprawiają, że teatr wychodzi poza deski sceny i dociera do uczniów siedzących w szkolnych ławkach. Dzięki Internetowemu Teatrowi Telewizji Polskiej dzieci w naszej szkole mogły 28 stycznia „ na żywo” obejrzeć spektakl „Królowa Śniegu”, w wykonaniu aktorów z Gorzowa Wielkopolskiego.

Czarodziejska kraina śniegu to miejsce pełne przygód, emocji i… nauki. – Mogę się nauczyć dużo o przyjaźni – mówi Wiktoria, uczennica pierwszej klasy. „Dlaczego?” – dociekamy. – Dlatego, że główni bohaterowie bardzo się przyjaźnią, są dla siebie jak rodzeństwo – opowiada Iga.

Zofia Grzywacz- Piotrowska

KRLEWA_NIEGU_3 zobacz więcej


Szanowni Państwo Rodzice

Serdecznie zapraszam na podsumowujące pracę w 1. okresie spotkania z wychowawcamiposzczególnych klas, które odbędą się w dniu 29 stycznia 2015r. (czwartek).

Rodziców uczniów klas I-III zapraszam na godz. 16.00, Rodziców uczniów klas V na godz. 17.00, zaś Rodziców uczniów klas IV i VI na godz. 17.30.

Spotkania odbędą się w następujących salach:

klasa 1a – sala nr 32, klasa 1b – sala nr 33, klasa 1c – sala nr 36,

klasa 2a – sala nr 23, klasa 2b – sala nr 25,

klasa 3a – sala nr 24, klasa 3b – sala nr 31,

klasa 4a – sala nr 40, klasa 4b – sala nr 37, klasa 4c – sala nr 41,

klasa 5a – sala nr 42, klasa 5b – sala nr 29,

klasa 6a – sala nr 28, klasa 6b – sala nr 39.

Z poważaniem

Anna Szczęsna

dyrektor szkoły


Karnawałowe szaleństwo w rytmie disco!!!

Klasówki, wypracowania, testy…ufff, to wszystko już za nami. Minęło pół roku wytężonej pracy. W środę 27 stycznia uczniowie naszej szkoły mogli zasłużenie zapomnieć o trudach nauki i bawić się w rytmie muzyki tanecznej.

Zabawę karnawałową rozpoczęli uczniowie klas 1-3, którzy wirowali na parkiecie w brokatowych strojach, weneckich maskach, karnawałowych przebraniach. Wieczór należał natomiast do starszych uczniów z klas 4-6, którzy bawili się w dyskotekowych rytmach do godz. 19.00. Tak oto dawny zwyczaj karnawałowego szaleństwa stał się sposobem na pożegnanie jednego okresu nauki i rozpoczęcie drugiego… ale to dopiero za dwa tygodnie, po zasłużonych feriach.

Sylwia Krysa

karnawaowe_szalestwo_2015_5 zobacz więcej


Dzień Babci i Dziadka w klasie II b

27 stycznia w klasie II b odbyła się uroczystość Dnia Babci i Dziadka. Dzieci z niecierpliwością oczekiwały przybycia gości. Przygotowały piękne laurki, które własnoręcznie wykonały oraz zaprezentowały część artystyczną. Babcie i dziadkowie z przyjemnością obejrzeli występy dzieci, były chwile wzruszeń i podziwu wnucząt. Rodzice przygotowali poczęstunek.

Joanna Socha

dzie_babci_IIb_1 zobacz więcej


Klasa IIIa 26 stycznia 2015r.

Dzień Babci i Dziadka

Dzisiaj był wyjątkowy dzień w naszej szkole. Gościliśmy nasze kochane Babcie i Dziadków. Za miłość do nas podziękowaliśmy inscenizacją pt. „Nie ma tego, co by na dobre nie wyszło”.

Maria Mitoraj-Woś

dzie_babci_IIIa_3 zobacz więcej

 


Dzień Babci i Dziadka w klasach pierwszych

Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni w roku. W tych dniach babcie i dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości.

Dnia 23.01.2015 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej, uczniowie klasy 1a, 1b i 1c wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowały piękny program artystyczny. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tym świętem. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a dostojni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Po zakończeniu części artystycznej głos zabrała pani dyrektor, dziękując gościom, za tak liczne przybycie oraz składając Babciom i Dziadkom piękne i niezwykłe życzenia. Wzruszenie dostojnych gości było ogromne, a ukradkiem ocierane łzy świadczyły o miłości i zadowoleniu z ukochanych wnuków, którzy obdarowywali swoich najbliższych własnoręcznie przygotowanymi prezentami. Spotkanie zakończono słodkim poczęstunkiem i miłą rozmową.

Był to niezwykły dzień nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla Babci i Dziadków. Dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

 

Zofia Piotrowska

Mirosława Kowalska

Anna Chołody

wychowawczynie klas pierwszych

dzie_babci_Ib_4 zobacz więcej


SUKCES KLASY II B

Uczniowie klasy II b zajęli I miejsce w kategorii zespoły wokalne w VIII Gminnym Przeglądzie Kolęd, Obrzędów i Zwyczajów Świątecznych w Nałęczowskim Ośrodku Kultury w dniu 25 stycznia 2015 roku. Gratuluję wykonawcom i życzę dalszych osiągnięć.

Joanna Socha

sukces_kl._IIb_1 zobacz więcej

 


Śpiewamy i zwyczaje świąteczne przedstawiamy 3 statuetki mamy kl. IIa

25 stycznia 2015r. uczniowie klasy II a zajęli dwa II miejsca w kategorii zespoły wokalne w VIII Gminnym Przeglądzie Kolęd, Obrzędów i Zwyczajów Świątecznych w Nałęczowskim Ośrodku Kultury.

Uczennica Inga Burek zajęła I miejsce w śpiewie solowym.

Gratulujemy!

Ewa Gajkoś i Jadwiga Wajrak


Klasa 3a    23 stycznia 2015r.

Dziś zdobiliśmy lukrem pierniczki, które piekliśmy dla naszych babć i dziadków.

To bardzo miłe zajęcie.

Maria Mitoraj-Woś

lukier_IIIa_2 zobacz więcej


Igrzyska szkolne

23 stycznia uczniowie Naszej Szkoły brali udział w Rejonowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w mini piłce siatkowej klas V i VI chłopców w Opolu Lubelskim.

Drużyna klas V w składzie; Szymon Kowalczyk, Karol Wojczuk , Mateusz Wijaszka , Kamil Siwek , Patryk Kęsik , Piotr Rodzik , Maks Pardyka, Dawid Czerniec, Mateusz Pawlak oraz drużyna klas VI w składzie; Wiktor Skoszylas, Radosław Mikowski, Tomasz Wnuk, Bartosz Grajper, Hubert Sikora, Adam Adamczuk, Jakub Chęć, Kacper Grelowski, Radomski Dominik, Tymoteusz Ambrozik ,zajęli pierwsze miejsce awansując do wielkiego Finału Województwa Lubelskiego, gdzie 28 stycznia obie drużyny będą walczyć o tytuł Mistrza Województwa.

Adam Musiał

igrzyska_szkolne_2015_1 zobacz więcej


„Dzień Babci i Dziadka” w klasie III b

W dniu 23 stycznia 2015r. w klasie III b odbyła się uroczystość z okazji „Dnia Babci i Dziadka”. Uczniowie przygotowali dla swoich kochanych babć i dziadków program słowno-muzyczny. Pięknie tańczyli, recytowali wiersze i śpiewali, a na koniec złożyli życzenia i wręczyli laurki, które sami wykonali na zajęciach. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek. Babcie i dziadkowie z ogromnym wzruszeniem i radością podziwiali występy swoich wnucząt. Nie obyło się bez łezki w oku, ale także gromkiego śmiechu. Takie emocje na długo pozostaną w pamięci.

Marta Wójcik

Dzie_Babci_i_Dziadka_w_IIIb_4 zobacz wiecej


Sporty Zimowe

Idąc śladami mistrza olimpijskiego Zbigniewa Bródki, nasza Szkoła 21 stycznia po raz kolejny zorganizowała wyjazd na lodowisko MOSiR Lublin. Uczniowie klas IV i V mogli poczuć się jak sam mistrz olimpijski na tafli lodu gdzie niektórzy uczniowie stawiali swoje pierwsze kroki na lodzie. Przez cały pobyt na lodowisku uśmiech na buziach dzieci nie znikał pomimo wielu upadków a potem fantastycznych wzlotów.

Adam Musiał

sporty_zimowe_2015_3 zobacz więcej


” Matematyka może być fascynująca nawet w klasie I ”

matematyka_w_kl._I_2 zobacz więcej


Zajęcia karate

W poniedziałki i wtorki od godz. 15.45 Lubelski Klub Karate Kyokushin prowadzi w naszej szkole zajęcia karate, które nie tylko zapobiegają powstawaniu wad postawy, ale także uczą samodzielności, opanowania, wiary we własne siły, a nawet dobrych manier.

Anna Szczęsna


Program edukacyjny ,,Bezpieczne wędrówki od grosika do złotówki” w klasach drugich

Startujemy na planetę Grosik

Klasa II b 15 stycznia 2015 r.rozpoczęła kosmiczną podróż. Rakieta zwana ,,kapsułą mądrości” przeniosła nas na planetę Grosik. Bawiąc się i ucząc dzieci poznały monety i banknoty, liczyły je. Dowiedziały się co to jest awers i rewers monety, banknot, nominał, bilon, NBP, PLN oraz mennica. Śpiewały piosenkę ,,Od grosika do złotówki”.

Joanna Socha

grosik_IIa_2015_2 zobacz więcej


Wycieczka do Bałtowa

Dnia 8 stycznia klasa IB wybrała się do Bałtowa do „Woiski Świętego Mikołaja”. Czekało tam na nas wiele atrakcj. Spotkanie z Królową Śniegu, Ogromny mamut Maniek , spotkanie ze Św. Mikołajem, kino 5D, Kraina zabaw i wiele innych atrakcji. Nawet mroźnia pogoda nie była w stanie popsuć nam wspaniałych humorów a gdy było za zimno grzaliśmy się przy ognisku.

Mirosława Kowalska

wycieczka_do_Batowa_Ib_5 zobacz więcej


Kosmiczna podróż w klasie IIa rozpoczęta!!! Witamy na Planecie „Grosik”

Bawiąc się poznaliśmy znaczenie pojęć: moneta, banknot, nominał, bilon, awers, rewers i mennica. Przez cały czas towarzyszy nam piosenka „Od grosika do złotówki”.

Ewa Gajkoś

grosik_IIa_2015_1 zobacz więcej


 

Szanowni Państwo Rodzice

W czasie przerwy świątecznej we wszystkie dni robocze, tj. w dniach 22, 23, 24, 29, 30, 31 grudnia 2014r. oraz 2 i 5 stycznia 2015r. szkoła organizuje dla chętnych uczniów zajęcia świetlicowe. Zapraszamy w godzinach od 8.00 do 17.00, w dniach 24.12 i 31.12.2014r. wyjątkowo w godzinach 8.00-14.00.

Z poważaniem

Anna Szczęsna

 


Zaproszenie na bezpłatne zajęcia karate

 

Lubelski Klub Karate Kyokushin zaprasza wszystkich chętnych uczniów na bezpłatne zajęcia, które odbędą się 22 i 29 grudnia w godz. 11.00-12.00 w sali gimnastycznej naszej szkoły. W czasie zajęć obowiązuje luźny strój sportowy bez obuwia.

Anna Szczęsna


Zajęcia podczas przerwy świątecznej

 

Podczas dni wolnych od zajęć dydaktycznych uczniowie naszej szkoły mogą spędzić czas pod opieką nauczycieli. Wspólnie bawimy się w świetlicy i sali gimnastycznej, miłośnicy sportu będą mogli dwukrotnie uczestniczyć w zajęciach karate.

A ostatnie wolne chwile przed Wigilią proponujemy wykorzystać na własnoręczne przygotowanie ozdób choinkowych w szkolnej świetlicy. Jak widać na załączonych zdjęciach – szkoła bez lekcji może być przyjemna .

Sylwia Krysa

zajcia_podczs_przerwy_wiatecznej_3 zobacz wiecęj


Wigilijny Wieczór, opłatek na stole, zapach potraw wśród płonących świec…

…taka atmosfera panowała we wszystkich klasach naszej szkoły. Dziś bowiem uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali klasowe Wigilie. Na szkolnych korytarzach zapachniało barszczem, pierogami, karpiem… zamiast książek na ławkach świece i opłatek. Nie zabrakło wzruszeń, serdecznych życzeń… a nasza szkoła po raz kolejny okazała się dla dzieci drugim domem, miejscem, gdzie nie tylko uczą się i zdobywają wiedzę, ale także spotykają przyjaciół, przeżywają i celebrują ważne momenty swojego życia.

Sylwia Krysa

wigilijny_wieczr_1 zobacz więcej


WIGILIA W KLASIE IIa

Tak sobie wzajemnie życzyliśmy dzieląc się opłatkiem.

„Aby przy świątecznym stole nie zabrakło ciepła i rodzinnej atmosfery a Nowy Rok niósł ze sobą szczęście i pomyślność”.

Ewa Gajkoś

wigilia_IIa_2015_5 zobacz wiecej


 

KONCERT KOLĘD

Jest taki czas, co łzy w śmiech zmienia,

jest taka moc, co smutek w radość przemienia,

jest taka siła, co spełnia marzenia…

To właśnie magia Świąt Bożego Narodzenia.

Nie inaczej było dziś w naszej szkole. Wieloletnią tradycją szkoły jest uroczysty Koncert Kolęd, podczas którego wszystkie klasy śpiewają najpiękniejsze kolędy i pastorałki.

Jurorzy mieli nie lada orzech do zgryzienia, bowiem wszyscy uczestnicy zaprezentowali się na bardzo wysokim poziomie. Zachwycały piękne stroje kolędników, anielskie głosy, inscenizacje jasełkowe wplecione w treść kolędy. Największe uznanie jurorów znalazły wykonania:

W kategorii klas 1- 3:

I miejsce -Ic

II miejsce – IIa

III miejsce- Ia

W kategorii klas 4-6:

I miejsce – Vb

II miejsce- IVb

III miejsce ex aequo- IVa, IVc

Małym kolędnikom i ich Wychowawcom gratulujemy!

Sylwia Krysa

koncert_kold_1 zobacz więcej

 


Mikołajkowa Minisiatkówka

Nasza Szkoła ponownie może się poszczycić sukcesami w minisiatkówce.

14 grudnia 2014r. uczniowie Szkoły Podstawowej brali udział w XIII Mikołajkowym Turnieju Minisiatkówki organizowanym przez WZPS w Lublinie. Chłopcy uczestniczyli w trzech kategoriach: żuczki klasy IV, krasnale klasy V i skrzaty klasy VI.

W kategorii żuczki w składzie: Tymoteusz Ambrozik i Maks Pardyka zajęli II miejsce.

W kategorii krasnale w składzie: Szymon Kowalczyk , Karol Wojczuk , Mateusz Wijaszka i Kamil Siwek zajęli I miejsce.

W kategorii skrzaty w składzie: Tomasz Wnuk, Wiktor Skoczylas, Radek Mikowski, Bartosz Grajper zajęli I miejsce.

Adam Musiał

mikoajkowa_minisiatkwka_5 zobacz więcej


Pani Agnieszka Maciążek laureatką ogólnopolskiego konkursu dla nauczycieli

Pani Agnieszka Maciążek, nauczycielka języka angielskiego naszej szkoły, została laureatką ogólnopolskiego konkursu dla nauczycieli pt. „Wartościowa Wycieczka Szkolna” organizowanego pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki przez biuro podróży ATAS zdobywając I miejsce w kategorii wycieczek 2-4 dniowych. Miejscem, które poleciła do zobaczenia, były Bieszczady. W nagrodę sama będzie mogła przez tydzień zwiedzać malowniczą Maltę.

Gratulujemy Pani Agnieszko!

Anna Szczęsna

MALTA__1


Zapaliliśmy Światło Wolności

W odpowiedzi na apel prezesa IPN członkowie koła historycznego naszej szkoły wraz z rodzicami i nauczycielami uczestniczyli w niecodziennej lekcji. W dniu 13 grudnia o godz. 19.00 w sali nr 42 zebrało się grono miłośników historii, by podzielić się wiedzą na temat stanu wojennego i złożyć hołd ofiarom tych wydarzeń. Jeszcze przed 19.30 we wszystkich oknach budynku szkoły od strony ul. B. Prusa rozbłysły zapalone przez uczniów Światła Wolności.

Anna Szczęsna

wiata_wolnoci_3 zobacz więcej


„Cukierkowo i filmowo”

Klasa 1c i 3a w dniu 12 grudnia 2014 roku wybrała się na wycieczkę do Lublina.

Po przyjeździe dzieci udały się do „Manufaktury Słodyczy Cukier Lukier”. Jest to zakład, w którym wyrabia się ręcznie lizaki i cukierki. Panie tam pracujące wyczarowywały z naturalnych składników lizaki i cukierki. Dzieci miały wielką frajdę, bo każde z nich własnoręcznie wykonało swojego lizaka. Po dawce słodkości przyszła kolej na doznania filmowe. Dzieci w kinie oglądały wzruszającą historię przyjaźni chłopca z psem w filmie pt.” Bella i Sebastian”. Po tak udanej wycieczce wszyscy w znakomitych humorach wrócili do domu.

Anna Chołody

cukierkowo_i_filmowo_1 zobacz więcej


Apel Pamięci z okazji 33. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego

Członkowie szkolnego koła historycznego, pracujący pod opieką pani Beaty Kozłowskiej, w dniu 12 grudnia zaprosili uczniów klas IV-VI naszej szkoły na przygotowany z okazji 33. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego Apel Pamięci. Przybliżyli uczniom realia tamtych trudnych czasów i złożyli hołd wszystkim ofiarom stanu wojennego.

Anna Szczęsna

 

stan_wojenny_5 zobacz więcej


Internetowy Teatr TVP dla Szkół

„Biegnijcie do szopki ,czyli Kolędariusz na Boże Narodzenie i Trzech Króli” – przedstawienie Śląskiego Teatru Lalki i Aktora „Ateneum” z Katowic to kolejna transmisja spektaklu teatralnego „na żywo”, którą uczniowie klas 1a i 3a naszej szkoły z zainteresowaniem oglądali w dniu 11 grudnia w ramach projektu Internetowy Teatr TVP dla Szkół. Spektakl w doskonały sposób przybliżył dzieciom tradycyjne obrzędy związane ze świętami Bożego Narodzenia i Trzech Króli.

Anna Szczęsna

internetowy_teatr_3 zobacz więcej


Aktywność zimą

W dniu 10.12.2014r. 41 uczniów klas IV-VI naszej szkoły sprawdzało swoje umiejętności jazdy na łyżwach na tafli lodowiska w nowo otwartym obiekcie MOSiR Lublin. Były wzloty i upadki , ale uśmiech gościł na buziach przez cały czas.

Adam Musiał

lodowisko_2014_5 zobacz więcej


Uczniowie klasy 1b pomogli nam pożegnać jesień

 

Inscenizacją pt. „W jesiennym warzywniaku” uczniowie klasy 1b wraz z panią wychowawczynią, Mirosławą Kowalską pomogli nam pożegnać jesień, przypominając o nieprzebranych skarbach przyrody, jakimi obdarza nas ta pora roku. Zachęcali też do spożywania tych skarbów, pełnych witamin, w chłodne zimowe dni. Pierwszaki swoim żywiołowym występem, pełnym ruchu i muzyki, sprawiły, że żal nam było odchodzącej jesieni. Należą im się wielkie brawa.

Anna Szczęsna

jesienny_warzywniak_11 zobacz więcej


Święty Mikołaj pamiętał o pracownikach naszej szkoły
 

W tym roku święty Mikołaj pamiętał również o wszystkich pracownikach naszej szkoły. Spotkał się z nami w szkolnym sekretariacie. Przedstawił nam całą swoją świtę. Opowiedział o pracowitym życiu upływającym na pakowaniu prezentów i poczęstował wszystkich słodyczami. Szkoda, że obowiązki nie pozwoliły mu zostać z nami dłużej.

Anna Szczęsna

mikoaj_2014_4 zobacz więcej


W Mikołajkowym Turnieju Karate, który odbył się 6 grudnia w LKKK w Lublinie

Julka Wetzlich w kategorii wiekowej 8-9 lat zdobyła I miejsce

a Michał Wetzlich z klasy I C w kategorii wiekowej 5-6 lat zdobył 3 miejsce.

Adam Musiał

turniej_karate_1 zobacz więcej


Julia Włosek z kl. VIa została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Literackiego

„WYŚLIJ ŻYCZENIA NA ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA” !

W konkursie wzięli udział uczniowie aż z 60 szkół Województwa Lubelskiego! Na uroczystej gali Julia otrzymała nagrodę oraz pamiątkowy dyplom. W gronie laureatów spędziła miłe chwile oglądając przedstawienie przygotowane przez zespół teatralny Gimnazjum nr 3 z Lublina.

Gratulujemy tak pięknego rozsławiania imienia naszej szkoły i życzymy dalszych sukcesów.

Sylwia Krysa

Julia_Wosek_1 zobacz więcej


Turniej Mikołajkowy

W dniu 6 grudnia 2014r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Nałęczowie wzięli udział w VI Mikołajkowym Turnieju Minisiatkówki o Puchar Starosty Kraśnickiego w Annopolu. Chłopcy wystąpili w dwóch kategoriach: klas V i młodszych w „trójkach” oraz klas VI w „trójkach”. W obu kategoriach stanęli na najwyższym podium wygrywając turniej. Pozostałe drużyny sklasyfikowały się na V miejscach.

Adam Musiał

turniej_mikoajkowy_1 zobacz więcej


Święty Mikołaj w klasie II b

5 grudnia Święty Mikołaj odwiedził uczniów klasy II b. Dzieci od rana z niecierpliwością pytały – ,,Kiedy do nas przyjdzie Mikołaj”? Gdy usłyszały głośne pukanie do drzwi, zapadła cisza i po chwili ujrzały Mikołaja z workiem pełnym podarunków. W klasie zapanowała radość. Wszyscy zostali obdarowani prezentami, a później stanęli do pamiątkowej fotografii z Mikołajem.

Joanna Socha

DSCF1873 zobacz więcej


Z wizytą w Przedszkolu im. A. Żeromskiego

„Spełniamy marzenia” to motto, które stało się dla uczniów klasy 4a inspiracją wizyty w Przedszkolu im. Adama Żeromskiego. W mikołajkowy, mroźny poranek udali się do pobliskiego przedszkola, aby opowiedzieć młodszym kolegom o swoich marzeniach i możliwości ich spełniania.

Przedstawienie przygotowane przez aktorów z 4a zostało nagrodzone gromkimi brawami, słodyczami rozdawanymi przez pomocników św. Mikołaja. Dyrektor Przedszkola – Pani Jolanta Madejska, wręczyła uczniom pamiątkowe odznaki „Przyjaciel Przedszkola im. Adama Żeromskiego”, które są wyrazem wieloletniej, owocnej przyjaźni między sąsiadującymi sobą placówkami. Z radością przyjęliśmy tak cenny i zobowiązujący prezent.

Sylwia Krysa

wizyta_w_przedszkolu_1 zobacz wiecej


„W kosmiczną podróż z Grosikiem”

 

W dniu 28 listopada Grosik i jego asystenci z klasy III B zaprosili do wspólnej podróży po grosikowych planetach dzieciaki z klasy IC.

Był grosikowy pokaz mody, piosenki, zabawa z badzikami, podróż rakietą kosmiczną, a na koniec wielki quiz. Pierwszaki poszerzyły swą wiedzę z dziedziny finansów. Razem z trzecioklasistami odpowiadały na trudne pytania, które sprawiłyby nie lada kłopot niejednemu dorosłemu.

Marta Wójcik

 

grosik_-_kosmiczna_podr_7 zobacz więcej


„Odblaskowo, widocznie, bezpiecznie”
 

Maria Muciek- uczennica klasy III B zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „ Odblaskowo, widocznie, bezpiecznie” zorganizowanym pod honorowym patronatem Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej.

Gratulacje dla laureatki!

Marta Wójcik

odblaskowo


Zabawa andrzejkowa klas I-III

W andrzejkowych pląsach wirowali nasi uczniowie klas I-III w dniu 27 listopada. Szkolna sala gimnastyczna, oprócz uczniów, gościła także rzeszę przemiłych czarodziejek, zaproszonych do szkoły przez panią pedagog, Joannę Chorębała. Czarodziejki wspólnie z paniami wychowawczyniami zadbały o dobrą zabawę najmłodszych członków szkolnej społeczności. Na koniec zdradzały zainteresowanym tajemnice przyszłości. Wszyscy zaś częstowali się smacznymi wypiekami przygotowanymi przez jak zawsze niezawodne mamy.

Anna Szczęsna

andrzejki_kl._I___III_1 zobacz więcej


Zabawa andrzejkowa klas IV-VI

W dniu 27 listopada w godzinach 16.00-19.00 uczniowie klas IV-VI wypełnili szkolną salę gimnastyczną, by oddać się tanecznym harcom na zorganizowanej przez uczniów klasy 6b i panią Agnieszkę Maciążek dyskotece andrzejkowej. Przy skocznej muzyce wszyscy doskonale się bawili. Niewątpliwą atrakcją dyskoteki były liczne konkursy taneczne, andrzejkowe wróżby i przepyszne ciasto w szkolnej kawiarence.

Anna Szczęsna


„Andrzejki” w klasie 1c

27 listopada w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa. Na początku wszyscy w dobrych humorach bawili się w sali gimnastycznej przy muzyce z repertuaru dziecięcego. Następnie dzieciaki brały udział we wróżbach przygotowanych przez miłe i sympatyczne ”Czarownice” z Samorządu Uczniowskiego. Dzieci między innymi dowiedziały się komu spełnią się marzenia i jak na imię będzie miała przyszła sympatia. Dzień zabawy andrzejkowej obfitował w dziwy, czary i dobrą zabawę.

Anna Chołody

andrzejki_Ic_6 zobacz więcej


Dzień Pluszowego Misia w klasie 1a

Tego dnia uczniowie klasy 1a przynieśli do szkoły swoje misie. Te miękkie, miłe w dotyku maskotki są ulubieńcami dzieci na całym świecie. Pocieszają, dodają otuchy i są nieodzowną przytulanką przy zasypianiu. Podczas wspólnego świętowania dzieci poznały historię Pluszowego Misia, śpiewały piosenki i wykazały się znajomością literatury i filmów, których bohaterem był miś. Po zabawie dzieci otrzymały naklejki z misiami i lizaki. Na zakończenie tego wspaniałego dnia zrobiliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Zofia Grzywacz – Piotrowska

pluszowy_mi_Ia_1 zobacz więcej


Uczniowie klasy II b wspólnie z przedszkolakami świętowali Dzień Pluszowego Misia

25 listopada dzieci z klasy II b zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie przed publicznością w Przedszkolu im. A. Żeromskiego w Nałęczowie. Po występie przemawiała pani dyrektor Jolanta Madejska. Usłyszeliśmy wiele ciepłych słów i gromkie brawa. Był poczęstunek i rozmowy z paniami wychowawczniami. Mile spędzone chwile pozostaną na długo w naszej pamięci.

Joanna Socha

pluszowy_mi_w_IIb_9 zobacz więcej


„Klub Bezpiecznego Puchatka”

Program „Klub Bezpiecznego Puchatka” realizowany jest w roku szkolnym 2014/2015 przez klasy pierwsze.

Na podstawie otrzymanych w październiku materiałów edukacyjnych w klasach zostały przeprowadzone zajęcia, w trakcie których uczniowie obejrzeli film instruktażowy dotyczący bezpieczeństwa, uczyli się rozróżniać sytuacje dotyczące właściwego i niewłaściwego zachowania oraz wykonywali zadania praktyczne. Uczestnicy programu otrzymali książeczki „Dołącz do Klubu Bezpiecznego Puchatka” oraz broszury informacyjne dla rodziców. Uczestnictwo w tym programie wymagało od uczniów aktywności, zaangażowania i wykorzystywania zdobytej wiedzy w praktyce.

Dnia 25 listopada klasa 1a pisała Wielki Test Bezpieczeństwa będący podsumowaniem zajęć. Test wiedzy o bezpieczeństwie był przygotowany w formie obrazkowo-tekstowej i składał się z 15 pytań. Po zakończeniu programu szkoła otrzymała i nabyła prawo do posługiwania się certyfikatem „Klubu Bezpiecznego Puchatka”.

Wychowawczyni klasy Ia

Zofia Grzywacz- Piotrowska

test_Ia_1 zobacz więcej