Godlo Polski 164

dzieki

Międzyszkolny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej

 logo-konkurs-piesni-patriotycznej

Ogólnopolski Konkurs Twórczości Plastycznej:
"Świat w oczach najmłodszych"
gif_soneczko

Ogólnopolski Konkurs Literacko-Plastyczny „Piórem i pędzlem”

dzieci11

Programy edukacyjne realizowane przez szkołę

klub bezpiecznego puvhatka

szkola_przyjazna_ywieniu

zasady_2

patronat_ngo

Przyroda
to drogocenny skarb
-edukacyjny program ekologiczny
 

mleko

owoce-w-szkole

Nasza mała biblioteka

01-SP-NALECZOW-PL

Sukcesy recytatorskie Róży Sowińskiej i Natalii Twardzik z kl. 5b

11 maja 2016 r. Róża Sowińska i Natalia Twardzik reprezentowały szkołę podczas przesłuchań konkursu recytatorskiego „Ojczyna Słowem Malowana”. Interpretacje dziewcząt poruszyły serca jurorów i obie zajęły  miejsca na podium – Róża – II miejsce, a Natalia III miejsce!

Sukces dziewcząt jest tym większy, że obie debiutowały jako recytatorki i po raz pierwszy prezentowały swoje umiejętności przed konkursową publicznością i jurorami. Myślę, że wrażliwość Róży i Natalki na słowo i piękno języka jeszcze wiele razy pozwoli nam cieszyć się z sukcesów dziewcząt i oklaskiwać je podczas przeglądów i konkursów.

Sylwia Krysa


 

Turniej mitologiczny klas piątych

Dawno temu na szczycie Olimpu… A może zupełnie niedawno w naszej szkole?

Zaroiło się od mitologicznych postaci, miały miejsce kłótnie bogiń, walki herosów i jak to w mitologii bywa-  wiele intryg, miłostek i bitew. Tym razem w role greckich bohaterów wcielili się piątoklasiści. 27. 04. 2016r. walczyli o tytuł znawcy mitologii.  Oto wyniki konkursowych zmagań:

I miejsce – drużyna III :  Hanna Kanarek V a, Ilona Białek V c  i  Maciej Zielonka V b ,

II miejsce – drużyna  II : Róża Sowińska V b, Karolina Góra V c i Jakub Głuchowski V a ,

III miejsce-  drużyna I : Anna Olszak V b, Malwina Głowacka V a i Stanisław Bester V c .

Z wielką przyjemnością obejrzeliśmy przedstawienie wybranego mitu. Okazało się, że wśród naszych uczniów są liczne talenty aktorskie, a wśród rodziców pomysłowi i zdolni twórcy kostiumów J. Licznie zgromadzeni rodzice, dziadkowie i babcie wspierali nas dopingiem a w uszach na długo pozostały słowa wymyślonych przez dzieci turniejowych przebojów: „Mitologia jest szalona, w mojej głowie zakręcona” oraz „Przez tych bogów z Olimpu oszalałem” . Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wspierali nas podczas turniejowych przygotowań.

Sylwia Krysa


Wyróżnienie w literackim konkursie wojewódzkim

“Orzeł Biały w blasku chwały”

Amelia Tusińska –  to niezwykle wrażliwa i utalentowana dziewczyna. Często możemy ją zobaczyć na szkolnych korytarzach, gdy z notatnikiem w dłoni rysuje lub pisze wiersze. Jej zdolności literackie docenili jurorzy konkursu, na którym Amelia otrzymała wyróżnienie w kategorii literackiej!!!

Zapewniam Was, że to nie ostatni sukces Amelki. Jeszcze wiele razy będziemy ją oklaskiwać. Brawo Amelko, rozwijaj swoje talenty!!!

Sylwia Krysa


Praca Wiktorii Woś zakwalifikowana do wystawy!

Spośród niemal 800 prac nadesłanych na Wojewódzki Konkurs „Mój Anioł” praca Wiktorii została wybrana do ekspozycji na pokonkursowej wystawie w Młodzieżowym Domu Kultury w Krasnymstawie. Gratulujemy wspaniałego rozsławiania imienia szkoły i promocji własnych zainteresowań i talentów.

Sylwia Krysa

5b-wiktoria


Literackie pasje Darii Dąbek!!!

19 listopada Daria Dąbek, uczennica kl.5b, odebrała nagrodę w Powiatowym Konkursie Literackim “Życie z pasją”.

Podczas uroczystej gali, która odbyła się w Sali Pompejańskiej Starostwa Powiatowego w Puławach, Daria odebrała nagrodę. Jurorzy zachwycili się wierszem Darii, który opowiadał o wielkiej pasji dziewczynki – koniach.

Gratulujemy Darii tak wspaniałych umiejętności hippicznych i literackich.

nauczycielka j. polskiego – Sylwia Krysa

20151120_0848491


Pamiętamy o naszych korzeniach

Tradycją naszej szkoły jest wieloletnia współpraca z Towarzystwem Przyjaciół Nałęczowa podczas porządkowania zabytkowych grobów. Pamiętamy o założycielach uzdrowiska, wybitnych artystach, poetach, regionalistach, którzy naszemu miastu poświęcili twórczość i pasję.

Chcemy w ten sposób wyrazić naszą wdzięczność tym, którzy przed nami tworzyli małą ojczyznę.

Sylwia Krysa

20151028_111314 zobacz więcej


„ Ania ” w Aquaparku …

W czwartek klasy V-e wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę szkolną do Lublina. W programie imprezy był spektakl teatralny pt. „ Ania z Zielonego Wzgórza” – zaprezentowany przez aktorów z Beskidzkiej Agencji Artystycznej. Uczniowie ciepło przyjęli to przedstawienie. Największą jednak radością była wizyta w nowiutkim lubelskim Aquaparku. To super nowoczesny obiekt sportowy . Wszyscy bawili się doskonale.

DSC_0071 zobacz wiecej


ENERGIA TEATRU w 5b !!!

Dzięki współpracy z firmą PGE jesteśmy jedną z 15 szkół na Lubelszczyźnie, która ma możliwość realizowania programu ENERGIA TEATRU! Podczas spotkań, które prowadzi p.Urszula Pietrzak– aktorka Teatru Lalki i Aktora i. H. CH. Andersena dzieci uczą się technik teatralnych, wyrażania swoich emocji, posługiwania mową ciała. W tak interesujący sposób przekazujemy wiedzę o bezpieczeństwie i posługiwaniu się prądem – nieodzownym towarzyszem codziennego życia.

Wkrótce kolejna fotorelacja ze spotkań ENERGIA TEATRU !

Sylwia Krysa

5b-energia_teatru_1 zobacz więcej


Natalia Różyc

laureatką ogólnopolskiego konkursu literackiego!!!

24 września 2015r. Natalia uczestniczyła w uroczystej gali wręczenia nagród podczasOgólnopolskiego Kongresu Rodziny organizowanego przez Katolicki Uniwersytet Lubelski. Otrzymały w prezencie niespodziankę – okolicznościowy tomik z własną twórczością.

Gratulujemy talentów i rozsławiania imienia szkoły!!! Czekamy na kolejne wiersze, opowiadania.

Sylwia Krysa
sylwia-sukces

 


Z ekologią za pan brat!

Około godziny 11-tej uczniowie klas V a, b, c pod opieką nauczycieli pp. Małgorzaty Tochman, Wiktora Flisa i Adama Musiała wzięli udział w akcji sprzątania Lasu Zakładowego. Inicjatorem tego projektu była Nałęczowianka Sp. z o.o. Nasi reprezentanci zostali podzieleni na grupy zadaniowe i już jako : Smerfetki, Jastrzębie, Wiewiórki ruszyli w las,  by w trosce o najbliższe środowisko, zebrać śmieci z okolic Polany Harcerskiej. Organizatorzy zadbali o dobre wyposażenie uczniów – rękawice ochronne
i worki, a po ciężkiej pracy zaprosili wszystkich na poczęstunek.