Godlo Polski 164

dzieki

Międzyszkolny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej

 logo-konkurs-piesni-patriotycznej

Ogólnopolski Konkurs Twórczości Plastycznej:
"Świat w oczach najmłodszych"
gif_soneczko

Ogólnopolski Konkurs Literacko-Plastyczny „Piórem i pędzlem”

dzieci11

Programy edukacyjne realizowane przez szkołę

klub bezpiecznego puvhatka

szkola_przyjazna_ywieniu

zasady_2

patronat_ngo

Przyroda
to drogocenny skarb
-edukacyjny program ekologiczny
 

mleko

owoce-w-szkole

Nasza mała biblioteka

01-SP-NALECZOW-PL

– na Teatralnym Placu Zabaw Jana Dormana …

Twórca Teatru Dzieci Zagłębia wielokrotnie podkreślał, że dziecko uczy się i rozwija przez zabawę. Projekt, w którym wzięli udział nasi nauczyciele i uczniowie jest inspirowany twórczością Jana Dormana.

Spotkanie z aktorkami pp. Justyną Czarnotą i Justyną Sobczak przebiegało w dwóch etapach: we wtorek po południu dobyły się warsztatydla nauczycieli. Wzięły w nim udział panie z klas I-III oraz polonistki – zabawa w teatr okazała się bardzo inspirująca, a zaangażowanie uczestniczek ogromne, co doskonale widać na fotografiach.

Następnego dnia , w środę klasy I i III uczestniczyły w spektaklu,do którego same zostały „wciągnięte” . Aktorzy stworzyli naszym uczniom bezpieczną przestrzeń zabawy, w której każde dziecko mogło tworzyć spontanicznie.

Więcej o zabawie w teatr na: www.dorman.e-teatr.pl, www.instytut-teatralny.pl

 
 
„ Ania ” w Aquaparku … W czwartek klasy V-e wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę szkolną do Lublina. W programie imprezy był spektakl teatralny pt. „ Ania z Zielonego Wzgórza” – zaprezentowany przez aktorów z Beskidzkiej Agencji Artystycznej. Uczniowie ciepło przyjęli to przedstawienie. Największą jednak radością była wizyta w nowiutkim lubelskim Aquaparku. To super nowoczesny obiekt sportowy . Wszyscy bawili się doskonale.
 

 

– Pierwszaki ślubują

W czwartek po południu w sali gimnastycznej nasi milusińscy zostali pasowani na uczniów. Przedtem długo się przygotowywały, aby dzisiaj zaprezentować swoje umiejętności przed gośćmi- nauczycielami, rodzicami, dziadkami.

Oj, nie jednemu łezka się w oku zakręciła, gdy patrzył na swoją latorośl, lub sięgał pamięcią do swojego ślubowania.

Pierwszakom życzymy wytrwałości w pracy i samych sukcesów !

K.Kowalska