Godlo Polski 164

dzieki

Międzyszkolny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej

 logo-konkurs-piesni-patriotycznej

Ogólnopolski Konkurs Twórczości Plastycznej:
"Świat w oczach najmłodszych"
gif_soneczko

Ogólnopolski Konkurs Literacko-Plastyczny „Piórem i pędzlem”

dzieci11

Programy edukacyjne realizowane przez szkołę

klub bezpiecznego puvhatka

szkola_przyjazna_ywieniu

zasady_2

patronat_ngo

Przyroda
to drogocenny skarb
-edukacyjny program ekologiczny
 

mleko

owoce-w-szkole

Nasza mała biblioteka

01-SP-NALECZOW-PL

Pobiliśmy ubiegłoroczny rekord w zbieraniu butelek w ramach akcji

„Drzewko za butelkę”

Niemal dwukrotnie więcej niż w ubiegłym roku zebraliśmy zużytych butelek plastikowych w tegorocznej, XIV edycji akcji „Drzewko za butelkę”. Do powtórnego wykorzystania oddaliśmy aż 119464 butelki, tj. o 50971 sztuk więcej niż w ubiegłym roku. W klasyfikacji grupowej niekwestionowanym liderem ze znaczną przewagą jest klasa 3a, której uczniowie zebrali 40279 butelek, zaś w klasyfikacji indywidualnej Iga Topolska z klasy 2a, która zgromadziła aż 15926 sztuk butelek. Te imponujące wyniki to dowód ogromnego zaangażowania w przebieg akcji naszych dbających o środowisko uczniów i ich wspaniałych rodziców. Serdecznie gratuluję laureatom i dziękuję wszystkim uczestnikom akcji: uczniom, ich rodzicom i pracownikom szkoły. Po raz kolejny udowodniliśmy, że dbanie o środowisko leży nam wszystkim na sercu.

Anna Szczęsna 


Dobiega końca akcja „Drzewko za butelkę”

Już tylko do 15 kwietnia (piątek) trwa zbiórka zużytych butelek plastikowych w ramach akcji „Drzewko za butelkę”. Dziękując wszystkim za dotychczasowe wsparcie akcji, proszę o możliwie największe zaangażowanie w czasie pozostającym do zakończenia zbiórki. Każda zużyta butelka ma szansę na ponowne wykorzystanie, jeśli trafi do odpowiedniego worka. Te worki dostępne są jeszcze w naszej szkole.

Anna Szczęsna


III miejsce w akcji „Drzewko za butelkę” 

W dniu 18 maja 2015r. w Puławskim Parku Naukowo–Technologicznym odbyło się uroczyste podsumowanie XIII edycji akcji „Drzewko za butelkę”. To nasz trzeci udział w akcji, a więc można powiedzieć, że do trzech razy sztuka i wskoczyliśmy na podium. Bardzo cieszymy się z sukcesu, gdyż do akcji przystąpiły 22 szkoły powiatu puławskiego i każda może poszczycić się doskonałym wynikiem. Dwaj najlepsi nasi „zbieracze”, Kacper Grelowski i Łukasz Kopiński, w nagrodę otrzymali tablety, klasy 6b, 4c i 2a atrakcyjne upominki, zaś szkoła nagrodę pieniężną w wysokości 500,00zł. Teraz myślimy już o kolejnej edycji, by chronić przyrodę i … nie spaść z podium.

Anna Szczęsna

drzewko_za_butelk-koniec_akcji_20155 zobacz więcej


Zakończyliśmy zbiórkę butelek w ramach akcji „Drzewko za butelkę”

W dniu 17.04.2015r. zakończyliśmy akcję „Drzewko za butelkę”. Zebraliśmy 68493butelki, tj. o 19616 sztuk więcej niż w ubiegłym roku. W klasyfikacji grupowej liderem jest klasa 6b, która zebrała 28050 butelek, zaś w klasyfikacji indywidualnej Kacper Grelowski z klasy 6b, który sam zebrał aż 13300 sztuk butelek. Kolejne miejsca zajęli: Łukasz Kopiński z klasy 2a- 11077 butelek, Patrycja Madejska z klasy 6b-9000 butelek i Bartosz Grzywacz z klasy 6b-3060 butelek. Ich wyniki są naprawdę imponujące, a inwencja w pozyskiwaniu butelek godna najwyższej pochwały. Serdecznie gratuluję laureatom i dziękuję wszystkim uczestnikom akcji: uczniom, ich rodzicom i pracownikom szkoły. Dzięki takim działaniom przyroda wokół nas staje się piękniejsza.

Anna Szczęsna

akcja_drzewko_-koniec_7 zobacz więcej


Na finiszu akcji „Drzewko za butelkę”

Akcja „Drzewko za butelkę” powoli dobiega końca. Dowodem tego są znajdujące się niemal w każdym zakamarku naszej szkoły worki z butelkami. Nic dziwnego, że jest ich tak dużo, gdyż do akcji przystąpiła cała społeczność szkolna. Bardzo aktywnie wspierają nas Rodzice. To dzięki nim zbiórka jest tak popularna w naszej szkole. Wkrótce ostateczne podliczenie zebranych butelek i poznamy liderów tej ekologicznej rywalizacji.

Anna Szczęsna

finisz_-drzewko_za_butelk_5 zobacz wiecej


Nasza szkoła po raz trzeci przystąpiła do akcji „Drzewko za butelkę”

W tym roku szkolnym również bierzemy udział w akcji „Drzewko za butelkę”, której koordynatorem jest Grupa Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” SA. Zbiórka potrwa do 10 kwietnia, więc już od dziś można zbierać wszystkie plastikowe pety. W ubiegłym roku udało nam się zgromadzić 48877 zużytych butelek plastikowych. W klasyfikacji grupowej liderem z liczbą 20159 butelek była klasa 5b, zaś w klasyfikacji indywidualnej Kasia Gębal z klasy 5a, która sama zebrała 5312 butelek. Liczę na nowy rekord, tym bardziej, że nadal wspierają nas jak zwykle niezawodni rodzice.
Anna Szczęsna