Godlo Polski 164

dzieki

Międzyszkolny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej

 logo-konkurs-piesni-patriotycznej

Ogólnopolski Konkurs Twórczości Plastycznej:
"Świat w oczach najmłodszych"
gif_soneczko

Ogólnopolski Konkurs Literacko-Plastyczny „Piórem i pędzlem”

dzieci11

Programy edukacyjne realizowane przez szkołę

klub bezpiecznego puvhatka

szkola_przyjazna_ywieniu

zasady_2

patronat_ngo

Przyroda
to drogocenny skarb
-edukacyjny program ekologiczny
 

mleko

owoce-w-szkole

Nasza mała biblioteka

01-SP-NALECZOW-PL

Apteczka dla każdego ucznia z klas I-III

W nagrodę za aktywne uczestnictwo w szkoleniu z pierwszej pomocy przedmedycznej wszyscy uczniowie klas I-III z naszej szkoły w dniu zakończenia roku szkolnego otrzymają kolorowe apteczki zakupione przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Będą to tekturowe walizeczki wyposażone w rękawiczki, maseczkę do prowadzenia resuscytacji, bandaż i koc termiczny, które staną się prawdopodobnie pierwszymi osobistymi apteczkami naszych najmłodszych uczniów, a także miłym upominkiem od Fundacji WOŚP za udział w programie „Ratujemy i uczymy ratować”. Gratuluję uczniom i paniom instruktorkom, Ewie Gajkoś i Joannie Socha, które w koszulkach z logo Fundacji dokładają wszelkich starań, by podczas szkoleń nauczyć wszystkich jak najwięcej.

Anna Szczęsna


Każdy z nas może uratować drugiemu człowiekowi życie

W ramach Programu Edukacyjnego ,,Ratujemy i uczymy ratować”, uczniowie klasy 1a zapoznawali się ze sposobami udzielania pierwszej pomocy. Dzieci utrwalały znane już numery telefonów alarmowych, uczyły się udzielania pierwszej pomocy osobie nieprzytomnej. Podczas zajęć wszyscy bardzo chętnie i z wielkim zaangażowaniem ćwiczyli układanie osoby poszkodowanej w pozycji bocznej oraz wdechy i uciski ratownicze.

Najważniejszym jednak przesłaniem tego programu jest uświadomienie dzieciom, że każdy z nas może uratować drugiemu człowiekowi życie, nawet małe dziecko – wykonując telefon do odpowiednich służb ratunkowych. Nasi uczniowie już to wiedzą.

Zofia Piotrowska

kady z nas moe uratowa 5